Страйк паралізував транспортне сполучення в Греції

Провідні профспілки Греції оголосили страйк через скорочення державних витрат, до яких вдалася влада, щоб врятувати економіку.

В Афінах та Салоніках оголошено 24-годинний страйк, котрий призвів до повного паралічу авіасполучення і перебоїв у роботі міського транспорту.

У страйку проти політики уряду щодо скорочення державних витрат беруть участь найбільші об'єднання профспілок GSEE (працівники приватного сектору) і ADEDY (державні службовці), а також профспілка РАМЕ, що примикає до Комуністичної партії.

Всі аеропорти країни припинили обслуговування пасажирських авіарейсів з півночі середовища через страйк авіадиспетчерів. Це вже другий раз за два тижні, коли повітряне сполучення припиняється на добу через страйк.

Табло афінського міжнародного аеропорту "Елефтеріос Венізелос" показує, що в середу скасовано 219 вильотів і 214 прильотів.

З перебоями працює транспорт в Афінах і Салоніках. Афінське метро, трамваї, приміські електрички та тролейбуси не ходитимуть добу, а автобуси та гілка легкого метро зупиняться на кілька годин. По всій країні припинено залізничне і поромне повідомлення.

У страйку беруть участь державні установи, лікарні, банки, школи та університети.

Телебачення, радіо та новинні сайти не передають випуски новин, а 25 лютого не вийдуть щоденні газети.

Це перший загальний страйк з того часу, як лівоцентристський уряд партії ПАСОК прийшов до влади на дострокових виборах у жовтні 2009 року. Новий кабінет зіткнувся з різким зростанням боргу та бюджетного дефіциту, який, як заявляє влада, попередній уряд приховував.

Це призвело до кризи довіри до Греції в ЄС і на міжнародних ринках, рефінансування 300-мільярдного боргу стало коштувати для Афін дорожче, ніж для інших країн єврозони.

Уряд Греції пообіцяв реалізувати програму стабілізації державних фінансів протягом трьох років. Поки що уряд заморозив зростання зарплат, скоротив допомоги працівникам держсектора на 10%, заявив про припинення наймання службовців у державний сектор, запланував звільнення серед тимчасових працівників, підвищив акцизи на алкоголь і сигарети, а також споживчий податок на бензин.

Також оголошено про майбутнє збільшення податкового тягаря, переважно для багатих, і заходи по боротьбі з корупцією.

Експерти Єврокомісії, Європейського центрального банку та Міжнародного валютного фонду перебувають у ці дні в Афінах, намагаючись оцінити ефективність запропонованих урядом заходів.

Згідно з опитуванням громадської думки, більше 60% греків підтримують стабілізаційні заходи уряду, і більше 70% вважають, що під час кризи не час проводити страйки.

Проте участь у страйках, оголошених профспілками, для працівників у Греції де-факто обов'язково, і штрейкбрехери зустрічаються вкрай рідко, так що 24 лютого страйкують і ті, хто в цілому не підтримує подібні способи протесту.

Читайте також:

Єдиний рейс з України до Греції скасували через страйк авіадиспетчерів

Пілоти Lufthansa припинили страйк до 8 березня

У Німеччині розпочався страйк пілотів авіакомпанії Lufthansa

ВідеоСтрайк паралізував транспортне сполучення в Греції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: