Страйк "жовтих таксі"

Водії "жовтих таксі" у Нью-Йорку страйкують проти комп'ютеризації.

Водії "жовтих таксі", символу Нью-Йорка, другий день страйкують проти технічних новацій - установки комп'ютерів і навігаторів у кожному салоні, а також автоматів для оплати кредитними картами замість готівкових доларів.

"Припаркуй машину! Жодного таксі на вулицях і в аеропортах! Ми здатні, хочемо і можемо відстояти свої вимоги!" - емоційно заявила лідер Нью-йоркського альянсу водіїв таксі (однієї з найпотужніших профспілок) Бхаїрава Дезаї на мітингу коло штаб-квартири профспілки на Вест Енд авеню.

Власті міста ухвалили рішення комп'ютеризувати 13 тисяч "жовтих таксі" до 31 січня 2008 року. Пасажири одержать явні переваги - розвалившись на задньому сидінні за перегородкою, можна буде пограти в комп'ютерні ігри, погортати сайти, включити навігатор, загалом, сумістити приємне з корисним.

Оплата кредитними картками також вельми зручна для нью-йоркців, що не обтяжують свої кишені готівкою. Проте водії таксі втратять 5% від виручки за рахунок вирахування податку. "Живий" долар люблять в середовищі дрібних підприємців.

"Власті весь час норовлять залізти в нашу кишеню. Я думаю, ця система GPS зовсім і непогана. Але чому таксист від цих новацій повинен одержати менше, ніж працюючи по-старому?" - міркує Джон Вашингтон, чорношкірий таксист. Зміна таксистів триває 11 годин на день з одним вихідним на тиждень.

"На відміну від водіїв автобусів або вантажних автомобілів, ми не маємо медичних страховок, нам нічого не платять у разі хвороби. А заробіток залежить лише від того, скільки пасажирів ти перевіз," - міркує Джон, що страйкує коло офісу профспілки.

За його словами, минулого понеділка, який для багатьох, але не для нього, був вихідним з нагоди Дня праці, він приніс додому всього 50 доларів. У вдалі дні таксист може заробити до 200 доларів.

У перший день страйку - в середу, за даними альянсу, близько 90% з 44 тисяч "жовтих таксі" не вишли в місто. Вулиці Манхеттена виглядали порожненькими без великої кількості цих вертких усюдисущих машин. Зате цей день був вдалим для нью-йоркських велорикш, що снують по центру, і кінних виїздів.

Але вже на другий день страйку, "жовтих таксі" на Манхеттені стало явно більше. За кермом сидять незадоволені, але, схоже, що змирилися.

"Жовті таксі" Нью-Йорка (Фото: trekearth.com)
За даними властей Нью-Йорка, в день до 800 тисяч людей користуються "жовтим таксі" (Фото: trekearth.com)
"Тепер наші клієнти прямо в салоні можуть настрочити скаргу на водія в офіс, і штраф обійдеться в 250 доларів. Ходи по судах, доводь, що ти нікого не ображав. Я мусульманин, багато хто нас не любить. Та у народ у Нью-Йорку різкий, тому що темп життя дуже швидкий. Іноді, звичайно, мій лічильник крутиться швидше звичного, або до дядька заїду до Нью-Джерсі в робочий час. Але кому яка справа, щоб моніторити моє місцезнаходження?" - ділиться міркуваннями Мохаммед, виходець із Пакистану, який, незважаючи на заклик профспілки, вийшов на лінію. Правда, на знак протесту він сьогодні не включає традиційний лічильник.

"Пасажири, особливо, в таких районах, як Бруклін, зовсім не завжди люб'язні, тверезі й нешкідливі," - Мухаммед уже наперед переживає, як би вони не зіпсували ніжну техніку. Він солідарний з колегами, що протестують. Проте, скориставшись відсутністю конкурентів, "робить" за день як мінімум подвійний план.

"Душею я з ними. Але хто годуватиме моїх дітей?" - пояснює він свою позицію.

Мер міста Майкл Блумберг не висловив готовності піти на поступки вимогам профспілки.

"Страйк не дуже відобразився на проблемах транспортного забезпечення життя міста, якщо відобразився взагалі," - заявив він на брифінгу.

За даними властей Нью-Йорка, в день до 800 тисяч людей користуються "жовтим таксі", наймасовішим і найдемократичнішим, на відміну від респектабельного "чорного" або елітного лімузина.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: