Страйки у Франції можуть посилитись

Студенти, які страйкують у Франції, закликають протестувальників до підвищення активності.

Близько сорока французьких університетів у середу, як і раніше, були зачинені або працювали з обмеженнями через студентський страйк у країні.

При цьому студентські профспілки закликають до активніших дій 22 і 27 листопада, повідомляють французькі ЗМІ. 

Студентський страйк проти так званого закону про університетські автономії, що почався 14 листопада, дотепер ускладнює роботу майже половини університетів Франції (41 з 85). Деякі з цих вузів зачинені офіційно, біля інших студенти організовують пости, які не пропускають людей всередину, а до деяких інститутів, розташованих у передмістях, немає доступу через страйк транспортників. 

Проте збори студентських профспілок вирішили закликати протестувальників виступити проти закону про університетські автономії з подвоєними силами. Зокрема, профспілки пропонують студентам розпитати своє керівництво, про те, які зміни внесе в їх життя горезвісний закон. 

Студентські профспілки, крім того, засудили "втручання поліції, а також самоправні затримання в університетах на цьому тижні". 

Студенти протестують проти закону про університетські автономії (закон Пекресс), який надає вузам можливість самостійно знаходити фінансові кошти, шукаючи спонсорів серед приватних компаній. 

Протестувальники вважають, що самостійний пошук коштів університетами неминуче призведе до зловживань, а також до тиску на керівництво вузів з боку спонсорів, так що зараховувати в університети будуть не за знання, а за гроші.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: