Страсбурзький суд оштрафував Росію на 250 тис. євро

Європейський суд зобов’язав Росію виплатити жителям Чечні за зникнення їхніх родичів компенсацію.

Росія програла в Європейському суді з прав людини три справи жителям Чечні і повинна виплатити 247 тисяч євро за зникнення їхніх родичів в 2000-2003 роках, йдеться в комюніке Суду.

Потерпілі зверталися в російські органи правосуддя, проте, за їхніми твердженням, місцеві інстанції не змогли належним чином розслідувати обставини зникнення їхніх рідних.

Родичі потерпілих пропали при схожих обставинах - їх відвезли з будинку озброєні люди в камуфляжі, і після цього про їхню долю нічого невідомо. Адам Аюбов пропав в січні 2000 року, Леом Мешаєв і Біслан Сайдаєв - в грудні 2002 року, а Абубакар і Салман Бантаєві, що до 2000 року воювали у складі незаконних збройних формувань і здали зброю ФСБ, - в січні 2003 року.

Як стверджує Суд, наявні докази за відсутності обґрунтованих сумнівів дозволяють встановити, що родичів позивачів слід вважати загиблими після їхнього затримання російськими військовими під час спецоперації. Крім того, слідство встановило, що в першому випадку військовослужбовці підпалили будинок і автомобілі родичів позивачів.

Суд відзначає, що по-перше у двох випадках російський уряд не надав правдивих пояснень зникнення чеченців, а в останньому - не обґрунтував застосування сили із смертельним результатом.

Палата суду ухвалила, що російська влада порушили низку статей європейської "Конвенції про захист прав людини і основних свобод". Зокрема, були порушені стаття 2 (право на життя і ефективне розслідування), 3 (заборона тортур і нелюдяного і принижуючого гідність поводження), 5 (право на свободу і особисту недоторканність) і 1 статтю 1 Протоколу до Конвенції (захист власності).

Згідно зі судовим рішенням, Росія повинна виплатити 61,5 тисячі євро як відшкодування матеріального збитку, 175 тисяч євро за завдання морального збитку і 10,6 тис. євро на покриття судових витрат. Рішення палати Суду вступить в силу, якщо сторони протягом трьох місяців не звернуться з проханням передати справу у Велику палату Суду, яка, у свою чергу, може відхилити звернення.

Читайте також:

Росія програла чеченцям в Євросуді

Європа примусила Росію виплатити чеченцям понад 700 тисяч євро

Росія має відповісти за викрадення чеченців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: