Страсбурзький суд визнав Росію винною ще за трьома позовами жителів Чечні

130,5 тисяч євро повинна виплатити трьом жителям чечні за рішенням Європейського суду з прав людини. Крім того, Росію звинуватили триваючому ігноруванні рішень Європейського суду.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав російську владу винною за трьома позовами жителів Чечні і зобов'язав виплатити кожному з позивачів, відповідно, 9 тис. євро, 105 тис. євро і 16,5 тис. євро як компенсацію матеріальної, моральної шкоди та судових витрат.

Про це говориться в постанові, опублікованій на офіційному сайті ЄСПЛ.

Водночас, авторитетна неурядова організація Human Rights Watch (HRW) звинуватила російську владу в триваючому ігноруванні рішень Європейського суду з прав людини в Страсбурзі за позовами жителів Чеченської республіки. Про це йдеться в доповіді правозахисної групи, яку було оприлюднено в неділю, 27 вересня.

У ній, зокрема, вказується, що російська влада не притягнула до відповідальності винних у порушенні прав позивачів більше, ніж у 30 випадках. HRW особливо зазначає, що цього не відбулося навіть коли осіб, які брали участь в операціях, що супроводжувалися порушеннями, або командували ними, прямо названо в судовій ухвалі.

Також в 38-сторінковій доповіді повідомляється, що Страсбурзький суд виніс 115 рішень, в яких поклав на російську владу відповідальність за позасудові страти, тортури, зникнення людей, а також - за нездатність ефективно розслідувати дані порушення прав людини.

Нагадаємо, що до кінця 2008 року Росія вийшла в лідери за кількістю скарг до Страсбурзького суду з прав людини. Трохи менше третини скарг, які чекають на розгляд у Європейському суді з прав людини в Страсбурзі, надійшло з Росії.

Найчастіше їх претензії пов'язано з порушенням права на неупереджений та об'єктивний судовий розгляд, а також прав власності.

Європейський суд з прав людини (European Court of Human Rights) - міжнародний орган, юрисдикція якого поширюється на всі держави-члени Ради Європи, що ратифікували Європейську конвенцію про захист прав людини та основних свобод, і включає всі питання, що стосуються тлумачення і застосування Конвенції, включаючи міждержавні справи і скарги окремих осіб. Його місцеперебування - Палац прав людини в Страсбурзі (Франція).

Його захист поширюється на громадян Росії з 5 травня 1998 року.

Читайте також:

Страсбурзький суд зобов'язав Росію виплатити 7 тис. євро журналістам

Страсбурзький суд оштрафував Росію на 250 тис. євро

Росія програла чеченцям в Євросуді

Європа примусила Росію виплатити чеченцям понад 700 тисяч євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: