Страсбурзький суд зобов'язав Росію виплатити компенсацію громадянину Казахстану за тортури

Європейський суд захистив громадянина Казахстану, який раніше мешкав в одному з сіл Башкирії, в 2000 році був затриманий і зазнав тортур з боку міліціонерів, які вибивали з нього зізнання у вбивстві.

Європейський суд з прав людини в Страсбурзі зобов'язав Росію виплатити компенсацію громадянину Казахстану, який звернувся зі скаргою на тортури в ув'язненні та на несправедливий судовий процес.

Як повідомили у правозахисному центрі "Меморіал", громадянин Казахстану Олександр Лопата, який раніше мешкав в одному з сіл Башкирії, в 2000 році був затриманий і зазнав тортур з боку міліціонерів, які вибивали з нього зізнання у вбивстві. При цьому до затриманого не допускали адвоката.

Місцевий суд засудив його до дев'яти років колонії суворого режиму. Відбув він весь цей термін чи був звільнений достроково, не уточнюється.

Страсбурзький суд, розглянувши справу, констатував, що з російського боку була порушена низка статей Європейської конвенції про захист прав людини (заборона на тортури, а також право на справедливий судовий розгляд).

За рішенням ЄСПЛ, позивачу повинна бути виплачена компенсація в розмірі 15 тисяч євро. Крім того, повинні бути відшкодовані судові витрати в розмірі 5,7 тисячі євро.

Нагадаємо, в лютому Росія програла у Страсбурзі дві справи в цілому на 130 тисяч євро. В одній скарзі подружжя-чеченці, що жили в Москві зазнавали великих проблем з владою, оскільки у них була відсутня реєстрація. У другому випадку скаржилися батьки зниклих у Чечні синів.

Як повідомлялося, за підсумками 2009 року Росія посіла перше місце за кількістю позовів, поданих проти неї і чекають розгляду в Європейському суді з прав людини.

Читайте також:

На Тернопільщині визнали історичну цінність тортур

Human Rights Watch звинуватила європейські спецслужби у сприянні застосуванню тортур

ЦРУ розсекретило інформацію про допити із тортурами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: