Стрілки на годиннику Судного дня перевели на хвилину назад

Вчені відстрочили час, коли на Землі настане Апокаліпсис. Стрілки на годиннику Судного дня перевели на хвилину назад.

Хвилинна стрілка на знаменитому годиннику Судного дня була пересунута на одну хвилину.

Зараз на годиннику 11:54. На думку вчених, ситуація в світі поліпшується у зв'язку зі спробами протидіяти глобальному потеплінню на найвищому рівні, про що свідчить грудневий кліматичний саміт у Копенгагені.

Крім того, на рішення про переведення стрілок годинника вплинули зусилля ядерних держав в питанні зменшення ядерного арсеналу. Як відомо, Росія та США зараз допрацьовують нову угоду про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.

Годинник Судного дня вказують символічний час, що залишився до катастрофи планетарного масштабу (12 годин). Вони були створені в 1947 році американськими вченими і редколегією журналу Bulletin of Atomic Scientists. Приводом до запуску проекту стало падіння бомб на Хіросіму і Нагасакі.

Спочатку стрілки годинника показували час (без семи хвилин опівночі), що залишився до ядерної катастрофи. Втім, у міру розвитку нових технологій символізм годин було розширено. Зараз вони вказують час не тільки до ядерної катастрофи, а й, зокрема, до незворотних кліматичних катаклізмів.

Найближче до півночі (без двох хвилин) стрілки були в 1962 році під час Карибської кризи. Найсприятливіший положення годинника було в 1991 році. Це відбулося після підписання СРСР і США договору про скорочення ядерного озброєння.

Востаннє годинник переводили два роки тому. Тоді хвилинна стрілка була пересунута на дві хвилини вперед. Причиною зсуву стали ядерні випробування, проведені Північною Кореєю, розвиток ядерної програми Ірану, а також кліматичні зміни.

Як відомо, зараз Тегеран також активно впроваджує в життя свою ядерну програму, яка, за словами іранських чиновників, спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії. При цьому США і низка інших країн підозрюють, що під прикриттям мирних програм Ісламська Республіка створює атомну бомбу.

Останній ультиматум, поставлений західними державами, Тегеран проігнорував наприкінці грудня. Тепер світові лідери мають намір знову зібратися для вироблення єдиної позиції щодо Ірану і можливого застосування нових санкцій.

Читайте також:

Кліматичний саміт у Копенгагені закінчився "пшиком"

Кліматичну угоду ООН назвали найгіршою в історії

Учасники саміту ООН в Копенгагені підписали кліматичну угоду

Кліматичний саміт у Копенгагені: демонстранти спробували взяти штурмом залу засідань

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: