Стрілянина у віденському храмі викликала протести і сутички в Індії

Було підпалено декілька автобусів і вантажівок, заблоковано рух національною автомагістраллю і вчинено напад на банк. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Підрозділи індійської армії введені у понеділок в місто Джаландар в прикордонному штаті Пенджаб для надання допомоги поліції щодо протидії масових безладів і зіткнень, спровокованих представниками сикхської громади.

24 травня там була введена комендантська година після того, як учасниками хвилювань були розгромлені. Також було підпалено декілька автобусів і вантажівок, заблоковано рух національною автомагістраллю і вчинено напад на місцеве відділення одного з банків.

Проте, цей запобіжний захід не допоміг відновити нормальну ситуацію.

Приводом для спалаху насильства стала звістка про напад у Відні на двох сикхських проповідників у місцевому храмі - гурдварі, що належить послідовникам цього віросповідання.

В результаті 57-річний Рама Нанд отримав важкі вогнепальні і ножові поранення, від яких пізніше помер, незважаючи на екстрену операцію.

Другий сикхській проповідник, 66-річний Ніраджан Дасс також був поранений. Після госпіталізації він також був прооперований і зараз стан постраждалого медики розцінюють як стабільний.

У австрійську столицю проповідники, які представляють в сикхізмі розкольницьку секту Дера, діяльність якої викликає суперечності і на батьківщині, прибули для зустрічей з своїми послідовниками. Проти приїзду духовних лідерів-сектантів виступили представники ортодоксального сикхізму.

Суперечки переросли в сутичку із застосуванням вогнепальної і холодної зброї, в ході якої поранення одержали майже 30 осіб.

Відзначимо, що подібна ситуація вже складалася в штаті Пенджаб в 2007 році. Тоді приводом для загострення розбіжностей стало те, що очільник сектантів Дера Сача Сауда став з'являтися на публіці в одежі, що копіює одіж одного з 10 засновників сикхської віри - гуру Гобінд Сингха.

Фанатично налаштована частина сикхів розцінила такий вчинок як глибоку образу обожнюваного ними духовного вчителя і наругу над віруючими. У запеклих сутичках угрупувань із застосуванням холодної зброї десятки людей одержали поранення.

Всього в Австрії постійно проживає близько 3000 сикхів - послідовників релігії, що виникла в 16-17 століттях в західній частині Індії, на території нинішнього штату Пенджаб.

Читайте також:

Гуру сикхів помер від ран, отриманих під час стрілянини в віденському храмі

В результаті стрілянини в одному з храмів Відня поранено 30 осіб

В Арізоні чоловік відкрив стрілянину на випускній вечірці

Підліток, прославляючи Мерліна Менсона, влаштував стрілянину в школі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: