Створення Ізраїлю в ізраїльському підручнику названо катастрофою

Ізраїльська влада схвалила новий шкільний підручник, в якому створення держави Ізраїль інтерпретовано як національна катастрофа для арабів.

Проголошення незалежності Ізраїлю (Фото: Wikipedia)
Ізраїльська влада дозволила назвати створення незалежної держави Ізраїль катастрофою. (Фото: Wikipedia)

Ізраїльська влада схвалила новий шкільний підручник, в якому створення держави Ізраїль інтерпретовано як "накба" - національна катастрофа для арабського населення тодішньої Палестини.

Пропонуючи два протилежні погляди на події 1948-49 років, автори підручника, призначеного для вивчення в третьому класі арабських шкіл, згадують про вигнання сотень тисяч арабів з їхніх земель, які пізніше конфіскувала ізраїльська влада й заселені євреї.

Араби назвали війну (арабо-ізраїльську 1948-49 років) "накбою", тобто війною лиха й руйнувань. Євреї називають її "Войною за незалежність", - наводить інтернет-сайт "Вай-нет" витяги з підручника.

При цьому в тексті наголошено, що війна почалася після того, як араби, на відміну від євреїв, відмовилися визнати рішення ООН про поділ Палестини після припинення британського мандату на дві національні держави.

"Книга пропонує школярам-арабам збалансовану картину, аби вони могли помістити в правильний контекст те, що чують у своєму рідному середовищі", - пояснила в інтерв'ю "Вай-нет" міністр освіти Юлі Тамір.

Рішення Тамір, відомої своїми лівими поглядами, викликало гнівну реакцію її ідеологічних опонентів, включно з колегами по уряду й парламенту.

Так, міністр стратегічного планування Авігдор Ліберман назвав її дії "політичним мазохізмом", а попередниця Тамір на посту міністра освіти Лімор Лівнат звинуватила її в "вирощуванні п'ятої колони".

"Якщо вчити арабських школярів тому, що створення Ізраїлю - це катастрофа, то вони цілком можуть дійти висновку, що їм слід боротися проти нас", - наводить слова Лівнат ізраїльське радіо.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: