Створення турецьких шкіл в Німеччині влада назвала "тупіком для учнів"

Німецька політична еліта критично сприйняла можливість відкриття шкіл з турецькою мовою навчання.

Створення турецьких шкіл в Німеччині назвали "тупіком для учнів"
Реджеп Тайіп Ердоган та Ангела Меркель. Фото © AFP
Пропозиція прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана відкрити в Німеччині школи з турецькою мовою навчання викликало хвилю критичних відгуків представників німецької політичної еліти, повідомляє журнал Focus.

Заява глави турецького уряду прозвучала напередодні візиту до Туреччини канцлера ФРН Ангели Меркель. Однією з цілей її візиту є сприяння якнайшвидшому відкриттю німецько-турецького університету в Стамбулі, угоду про що було підписано ще в 2008 році.

Ердоган заявив, що оскільки в Німеччині проживають понад три мільйони вихідців з Туреччини, було б логічно відкрити там школи з турецькою мовою навчання, щоб допомогти дітям імігрантів здобути освіту. Крім того, Ердоган запропонував німецькій владі розглянути питання про подвійне громадянство, оскільки зараз для отримання німецького громадянства іммігранти змушені відмовлятися від громадянства Туреччини.

Офіційний представник уряду Німеччини заявив виданню, що створення спеціальних шкіл з викладанням турецькою мовою буде заважати успішній інтеграції іммігрантів в німецьке суспільство. Представник ХДС Вольфганг Босбах підтримав урядового чиновника. На його думку, такі школи будуть заважати успішній адаптації та інтеграції німецьких турків.

Представник німецьких соціал-демократів Лале Акгюн, яка сама виросла в сім'ї вихідців з Туреччини, назвала турецькі школи "тупіком для учнів".

Одночасно з обговоренням питання про школи відбулася заочна полеміка глав урядів двох країн з питання про членство Туреччини в Євросоюзі. Меркель пропонувала для Анкари програму "привілейованого партнерства", однак Ердоган заявив, що прийняти її "було б великою помилкою". "Ми продовжуємо переговори тільки з повноправного членства", - заявив прем'єр-міністр Туреччини.

Читайте також:

Єреван засудив Туреччину через погрозу депортувати 100 тисяч вірменів

Туреччина відкликала посла із Стокгольма через визнання Швецією геноциду вірмен

Греція натякнула Німеччині на репарації за нацистські злочини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: