Суд четвертий день зачитує вирок Ходорковському

Перед початком судового засідання Михайло Ходорковський визнав, що у цій ситуації йому "все одно", коли суддя завершить оголошувати вирок.

Суддя Хамовничеського суду Москви Віктор Данілкін 30 грудня продовжив оголошувати вирок у справі Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва.

Вирок у справі екс-керівника ЮКОСа зачитується з понеділка. Напередодні представники захисту не виключили, що завершиться оголошення вироку тільки в новому році.

Перед початком засідання у четвер Ходорковський обговорював зі своїм конвоїром, чи завершить суддя оголошувати вирок до кінця дня. Конвоїр висловив готовність працювати "хоч до ночі" - лише б 31 грудня був вихідний.

"А ви готові?" - запитав він у екс-голови ЮКОСа, на що підсудний зі сміхом зазначив: "Мені в моїй ситуації все одно".

27 грудня Ходорковський і Лебедєв були визнані винними у розкраданні нафти, відмиванні грошей та легалізації незаконних прибутків.

Ходорковський уже відбув сім років ув'язнення у Сибіру за шахрайство і ухиляння від сплати податків. Справа ЮКОСа - одна з найгучніших в Росії за останні роки. Російська влада звинуватила керівництво найбільшої на той момент нафтової компанії країни у низці економічних злочинів. Згодом ЮКОС збанкрутував, а його активи відійшли державній компанії "Роснефть".

За гучною справою кристально слідкують західні країни. Оглядачі вже висловлюють критичні думки, на кшталт того, що "російська влада віддала перевагу бюрократичному і брутальному капіталізму ліберальній демократії".

Тим часом Міжнародний арбітражний суд визнав, що за крахом імперії ЮКОСа стоїть Росія, якій тепер належить виплатити міноритарію 3,5 мільйона доларів збитку за радянсько-британську угоду про взаємний захист інвестицій від 1989 року.

Читайте також:

США назвали вирок Ходорковському плямою на репутації Росії

Адвокати Ходорковського і Лебедєва оскаржать вирок

Ходорковського і Лебедєва визнали винними

Ходорковський пожалів Путіна і побажав йому любові "не тільки від собак"

ВідеоСуд четвертий день зачитує вирок Ходорковському

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: