Суд дозволив померти: батьки немовляти з рідкісною хворобою пережили найчорніший день у житті

На захист дитини стали президент США та глава Католицької церкви.

Драматична історія британського немовляти сягнула кульмінації. Напередодні лікарі королівства отримали юридичне право відімкнути маленького пацієнта від апаратів, які підтримують його життя, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хлопчик на ім'я Чарлі Гард народився з рідкісним генетичним захворюванням – мітахондріальним виснаженням клітин. Хвороба знищує його м'язи, мозок і внутрішні органи. Зараз Чарлі 10 місяців, і він живий завдяки апарату штучної вентиляції легенів та своїм батькам, які зібрали понад мільйон фунтів на його лікування. Долею Чарлі завдяки їхній активності перейнялися президент США Дональд Трамп та Папа Римський Франциск.

ВідеоУ Британії медики повинні вирішити долю смертельно хворого хлопчика Чарлі Гарда

Чарлі лише 16-й відомий медицині носій цієї хвороби. Дитині не пощастило – обидва його батьки мали уражений ген. Британські лікарі певні, що зробили усе, що могли, але мозок Чарлі зазнав незворотних ушкоджень і подальше лікування лише продовжує його страждання. На їхній бік стали британські суди. Справа дійшла до Європейського суду із прав людини. Вердикт: Чарлі нетранспортабельний, медицина безсила.

Відповідно до численних і високваліфікованих експертиз, британські суди постановили, що, судячи з усього, Чарлі відчуває постійний біль та муки. Експериментальне лікування без перспективи тільки продовжить його страждання. Але батьки Чарлі вхопилися за надію, яку дала їм клініка у США – експериментальні ліки, жодних гарантій. Коли британська влада не дозволила везти його у Штати, американські лікарі запропонували приїхати у Лондон. "День народження нашого сина, 4 серпня – найкращий день у нашому житті. І зараз настане найгірший день", - зустрічала 7 липня мати Конні Єйтс. "Ми знаємо, коли наш син помре, і ми не можемо нічого зробити, ми безпорадні", - також плакав батько Кріс Гард.

Фотогалерея У Києві жінка викинула з багатоповерхівки свого тяжкохворого чоловіка (4 фото)

Президент США Дональд Трамп пообіцяв батькам Чарлі будь-яку допомогу, а Папа Франциск – громадянство Ватикана, що допомогло б вивезти хлопчика на лікування. Лондонські лікарі, за законом, мають право у будь-який момент відключити дитину від апаратів, що підтримують життя. Це мали б зробити у п'ятницю, але остаточне рішення залишили батькам.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар