Суд дозволив тітці-нелегалці Барака Обами залишитись у США

Кенійка Зєїтуні Оньянго, яка є сестрою батька президента США, 5 років живе у Штатах в якості нелегальної мігрантки.

Громадянці Кенії Зєїтуні Оньянго, що доводиться рідною тіткою американському президенту Бараку Обамі, дозволили залишитися в США щонайменше до 2010 року. Імміграційний суд призначив нове слухання у її справі на 4 лютого 2010 року. Таким чином, донині вона знаходитиметься в США на законній підставі.

Про те, що тітка Обами живе в США в якості нелегальної іммігрантки, стало відомо в жовтні 2008 року під час президентської кампанії. 4 листопада 2008 року, за кілька днів до виборів, адміністрація Джорджа Буша випустила спеціальну директиву, згідно з якою для арешту нелегалів була потрібна санкція вищих інстанцій.

Ймовірно це було зроблено спеціально, аби захистити від переслідувань родичку Обами і уникнути, таким чином, суспільного резонансу, який міг би за цим послідувати. 26 листопада, вже після виборів, директиву було скасовано.

56-річна Оньянго є єдинокровною сестрою батька Барака Обами. У 2000 році вона переїхала до США, проте в 2004 році їй відмовили в статусі біженки і наказали залишити країну. Проте вона залишилася в США і продовжувала жити в муніципальному житлі в Бостоні. 17 грудня 2008 року суд припинив рішення про депортацію і незабаром призначив новий розгляд у її справі.

Депортувати рідну тітку в Обами вимагала, зокрема, громадська організація "Американці за легальну імміграцію" (ALIPAC). "Президент Обама обіцяв американському народу, що його адміністрація слідуватиме принципам відкритого уряду, конституції і верховенства закону, - заявляв президент ALIPAC Вільям Грін - Обама повинен або депортувати свою тітку, або надати їй заступництво і тим самим нехтувати наданою йому довірою".

Читайте також:

Перша зустріч Мєдвєдєва та Обами: "перезавантаження" почалося

Обама обговорив з прем'єром Британії питання по саміту G20

Обама їде в перше європейське турне

Віце-президента США шантажують відео, на якому його донька вживає кокаїн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: