Суд дозволив відзначити захоплення Риги нацистами

В день звільнення республіки від "радянської окупації" націоналісти проведуть ходу на честь 69-річчя з дня входження до Риги гітлерівських військ.

Латвійські націоналісти 1 липня проведуть ходу на честь 69-річчя з дня входження до Риги гітлерівських військ. Організатори акції заявляють, що в цей день республіка була звільнена від "радянської окупації". Раніше міська влада заборонила ходу, але націоналістам вдалося скасувати заборону через суд.

Організатором ходи виступив націоналіст Улдіс Фрейманіс. У минулому він неодноразово проводив акції антисемітського спрямування. Зокрема, 16 березня він намагався взяти участь у марші ветеранів латиського легіону Waffen SS, розгорнувши при цьому плакат, який ображає євреїв.

1 липня Фрейманіс і його однодумці мають намір пройти маршем від Музею окупації до пам'ятника Свободи. Влада Риги цей хід заборонила. Чиновники відзначили, що захід може призвести до розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Тепер, однак, заборона відмінена рішенням адміністративного суду.

Теоретично це рішення ще може бути оскаржено міською владою у Верховному суді. Проте зробити це через юридичні формальності можна буде тільки з 12 липня (коли з'явиться повний текст рішення адміністративного суду).

Аналогічна хода з нагоди 1 липня латвійські націоналісти провели кілька років тому. Тоді марш організувала націонал-радикальна партія NSS.

Читайте також:

Табличка з воріт Освенцима була вкрадена на замовлення шведського мільйонера

Священика, що заперечував Голокост, оштрафували на 10 тисяч євро

Новий список 10 найжорстокіших нацистів очолив 95-річний доктор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: