Суд Естонії не дозволив встановити надгробок на місці Бронзового солдата

Сину капітана Олексія Брянцева не дозволили встановити надгробок на пагорбі Тинісмяги, де раніше стояв пам'ятник Воїну-визволителю.

Громадянин Росії Віктор Брянцев, син похованого в Талліні офіцера радянської армії, програв в Державному суді Естонії справу про встановлення надгробку в сквері на пагорбі Тинісмяги в естонській столиці.

Про це пише естонська газета Ohtuleht.

Віктор Брянцев, син капітана Олексія Брянцева, хотів через суд зобов'язати уряд Естонії встановити надгробок на Тинісмяги, де раніше стояв пам'ятник Воїну-визволителю - Бронзовий солдат - і знаходилася братська могила радянських воїнів.

Капітан Олексій Брянцев народився 29 грудня 1917 року в селищі Борки Алтайського краю, брав участь у фінській і Великій Вітчизняній війнах. Нагороджений орденами Червоного Прапора і Вітчизняної війни другого ступеня. Загинув 22 вересня 1944 року в боях за звільнення Талліна і в числі 12 радянських воїнів був похований в центрі Талліна на горбі Тинісмяги.

Нагадаємо, що 27 квітня 2007 року в Естонії демонтували Бронзового солдата і перенесли його на Таллінське військове кладовище, вирішивши там же перепоховати останки радянських вояків.

Це рішення спровокувало масові протести в Талліні. Під час сутичок з поліцією було затримано більше тисячі осіб, десятки було поранено, одна людина загинула.

Після перенесення Бронзового солдата на Військове кладовище троє загиблих - лейтенант Василь Волков, гвардії капітан Олексій Брянцев і старшина медичної служби Олена Варшавська - були передані родичам для поховання.

У червні 2007 року останки капітана Олексія Брянцева урочисто перепоховали в місті Гуково Ростовської області.

Читайте також:

В Естонії суд виправдав захисників Бронзового солдата

Естонія заборонила в'їзд росіянам

Естонія передала українцям останки воїна

Лідери протестів у Талліні досі під арештом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: