Суд: Ходорковський і Лебедєв підкуповували акціонерів

Суддя Віктор Данилкін пояснив, що підсудні підкуповували людей, зокрема акціонерів і менеджмент, які могли надати активний опір їх планам.

Хамовнічеський суд Москви встановив, що екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський і колишній керівник МФО "Менатеп" Платон Лебедєв підкуповували людей, зокрема акціонерів і менеджмент, які могли надати активний опір їх планам. Про це йде мова у вироку, який у вівторок, 28 грудня оголошує суд.

Повідомляється, що суддя Віктор Данилкін пояснив, що підсудні ретельно розпланували і підготували умови для укладення завідомо невигідних для нафтовидобувних компаній договорів з купівлі-продажу нафти і свердловинної рідини, які здійснювалися і повинні здійснюватися в майбутньому.

Самі підсудні неодноразово вказували, що ці угоди були схвалені на загальних зборах акціонерів "Юганскнафтогазу", "Самаранафтогазу" і "Томскнафти".

Однак суд дійшов висновку, що частина акціонерів, які беруть участь у зборах, була введена в оману про суть угод, а основна частина акціонерів, на яких Ходорковським і Лебедєвим були оформлені акції, були зацікавленими особами і голосували незаконно.

Крім того, Ходорковський і Лебедєв підкупили непідконтрольних їм осіб з числа акціонерів і вищого менеджменту, які могли надати активний опір їх планам, заявив суддя.

"Підкуп був здійснений шляхом виплат незаконних винагород з рахунків підконтрольних Ходорковському і Лебедєву іноземних компаній", - йдеться у вироку.

Нагадаємо, у Хамовницькому суді Москви триває оголошення вироку по другій кримінальній справі стосовно екс-глави НК "ЮКОС" Михайла Ходорковського і колишнього керівника МФО "Менатеп" Платона Лебедєва. Як очікується, на засіданні у вівторок, 28 грудня суд проаналізує показання свідків і вкаже на ті, які підтверджують провину фігурантів.

Строки покарання, які призначені Ходорковському і Лебедєву, стануть відомі в самий останній момент оголошення вироку. За припущенням адвокатів, оголошення вироку завершиться до Нового року.

Як відомо, напередодні суд погодився з доводами прокуратури і визнав обох фігурантів справи винними в розкраданні чужого майна.

"Провина Ходорковського у скоєнні злочинів, передбачених статтею 160 і 174.1 КК РФ підтверджується доказами", - сказав він.

Нагадаємо, за цими статтями інкримінується "привласнення або розтрата" і "легалізація коштів, набутих внаслідок скоєння злочину".

Також суддя заявив, що Ходорковський і його спільник Платон Лебедєв продовжували керувати організованою групою, навіть сидячи в СІЗО.

Зокрема, за його словами, суд встановив, що злочинна діяльність підсудних - розкрадання нафти та відмивання виручки - була припинена через незалежні від них причини, а саме у зв'язку з порушенням в 2003 році кримінальної справи за звинуваченням у розкраданні акцій "Апатиту".

Проте, як випливає з вироку, навіть після арешту екс-глава ЮКОСа і колишній керівник МФО МЕНАТЕП давали розпорядження іншим членам організованої групи про подальше переведення грошей за кордон, тобто продовжували відмивання коштів.

27 грудня Віктор Данілкін почав зачитувати вирок у другій справі ЮКОСа. Ходорковського і Лебедєва визнали винними, суд встановив, що вони "скоювали злочини з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення".

Читайте також:

США назвали вирок Ходорковському плямою на репутації Росії

Адвокати Ходорковського і Лебедєва оскаржать вирок

Вирок Ходорковському дочитають до кінця року

Ходорковського і Лебедєва визнали винними

ВідеоСуд: Ходорковський і Лебедєв підкуповували акціонерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: