Суд конфіскував у екс-прем'єра Таїланду половину статків

Суд вирішив, що половину статків опальний прем'єр країни Таксін Чінават нажив обманним шляхом, тому наказав конфіскувати в нього 1,4 млрд дол.

Верховний суд Таїланду конфіскував у колишнього прем'єр-міністра країни Таксіна Чінавата 1,4 мільярда доларів, вирішивши, що більше половини його статку було нажито незаконним шляхом.

На думку суддів, під час перебування Чинавата керівником уряду, підконтрольні йому телекомунікаційні компанії користувалися незаслуженими преференціями, що дозволило їм підвищити свої прибутки і капіталізацію.

У той же час суд вирішив, що відбирати у екс-прем'єра всі кошти було б несправедливо, тому що частину з них він заробив ще до приходу в політику.

Чінават, який мешкає за кордоном, по телемосту з Дубая заявив, що під час роботи прем'єр-міністром не порушував законів, а всі його гроші були зароблені чесно.

При цьому він пообіцяв своїм прихильникам в Таїланді продовжити боротьбу проти "військово-бюрократичної еліти".

Активи колишнього прем'єра були заморожені у 2006 році, коли в країні відбувся військовий переворот, після якого Чінават був змушений втекти з Таїланду.

У 2008 році він повернувся та постав перед судом за звинуваченням у корупції і незаконному використанні службового становища. Проте чекати вироку у справі він не став і залишив країну.

Вирок - два роки в'язниці - був винесений колишньому прем'єру заочно.

Навесні 2009 року прихильники Чинавата влаштували масові акції протесту в Бангкоку, а сам колишній прем'єр закликав до зміни влади в Таїланді. Після придушення заворушень суд видав ордер на арешт Чинавата за звинуваченням в організації антиурядових виступів.

Читайте також:

Таїланд вимагає від Камбоджі екстрадувати радника прем’єра

Тисяча прихильників екс-прем’єра Таїланду зібралося на мітинг у Бангкоці

Колишній прем'єр повернувся для суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: