Суд над Дем'янюком перенесено через його хворобу

Обвинувачений нетранспортабельний, тому засідання проведено бути не може.

Суд Мюнхена скасував засідання у справі Івана Дем'янюка через його хворобу.

"Обвинувачений нетранспортабельний, тому засідання проведено бути не може", - заявив представник суду, не вказавши, від якої хвороби страждає Дем'янюк.

Іван Дем'янюк, українец за національністю, служив у Червоній армії, на початку війни він потрапив у полон до німців і перейшов на їхній бік, вступивши до війська служби охорони таборів СС. Він був охоронцем у концентраційних таборах Треблінка, Собібор і Майданек на території Польщі, а також у німецькому Флюссеборзі. Там знищувалися тисячі росіян, поляків, євреїв та людей інших національностей. Дем'янюк прославився своєю особливою жорстокістю, за що отримав прізвисько Іван Грозний. Після поразки фашистської Німеччини працював у різних містах ФРН. На початку п'ятдесятих років переїхав до США, де отримав громадянство країни, і паспорт з ім'ям Джон.

Івана Дем'янюка вже судили за військові злочини. У 1986 році він був екстрадований до Ізраїлю на вимогу єрусалимського суду. Проте в ході розгляду довести провину есесівця не вдалося, і в 1993 році він був повністю виправданий. Опинившись на волі, Дем'янюк повернувся до США. У 1996 році він знов отримав громадянство, а у 2002 році знову був позбавлений його, коли судове переслідування відновила вже влада США. У 2005 році вперше мова зайшла про його депортацію. Проте у результаті на питання про висилку підозрюваного так і не зважилися: ні Україна, ні Польща не вимагали екстрадиції. Лише в березні цього року в Німеччині був виданий ордер на його арешт. Судова влада Німеччини вимагає його депортації чи екстрадиції.

Вирішальним для розслідування стала та обставина, що серед жертв виявилося дві тисячі німецьких євреїв, а німецький закон дозволяє переслідування осіб, звинувачених у вбивстві громадян Німеччини, незалежно від того, де було скоєно злочин. 11 травня він був депортований в Мюнхен на вимогу прокуратури Німеччини. Спочатку американська влада не хотіла передавати людину, яка пересувається тільки на інвалідному візку, але після появи відеозапису, де Дем'янюк самостійно виходить з машини, змінили своє рішення.

Процес над Дем'янюком розпочався 30 листопада в умовах підвищених заходів безпеки. Всі судові засідання він просидів у повному мовчанні і з закритими очима. Сам Дем'янюк відкидає звинувачення в тому, що він був охоронцем нацистського табору під час другої світової війни і причетний до вбивства людей.

Суд над Іваном Дем'янюком може стати одним з останніх процесів з розслідування злочинів нацистів. Як передбачається, процес завершиться до травня 2010 року. Лікарі визнали 89-річного Дем'янюка здатним брати участь в судовому процесі за умови, що в день буде проводитися не більше двох засідань по 90 хвилин. В цілому має відбутися 35 таких засідань.

У разі визнання винним обвинуваченому загрожує згідно із законом до 15 років в'язниці. Його сім'я стверджує, що жити тяжкохворому Дем'янюку залишилося в будь-якому випадку всього кілька місяців і справа у Мюнхені буде йти не для встановлення істини, а для показового процесу.

Читайте також:

Захист Дем`янюка представив його жертвою Голокосту

"Івану Грозному" Дем’янюку інкримінують 28 тисяч вбивств

Львівщина вимагатиме в Ющенка захистити посібника нацистів Дем’янюка

Скаргу Демян’юка на депортацію зі США відмінила остання інстанція

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: