Суд над Дем'янюком перенесено через його хворобу

Обвинувачений нетранспортабельний, тому засідання проведено бути не може.

Суд Мюнхена скасував засідання у справі Івана Дем'янюка через його хворобу.

"Обвинувачений нетранспортабельний, тому засідання проведено бути не може", - заявив представник суду, не вказавши, від якої хвороби страждає Дем'янюк.

Іван Дем'янюк, українец за національністю, служив у Червоній армії, на початку війни він потрапив у полон до німців і перейшов на їхній бік, вступивши до війська служби охорони таборів СС. Він був охоронцем у концентраційних таборах Треблінка, Собібор і Майданек на території Польщі, а також у німецькому Флюссеборзі. Там знищувалися тисячі росіян, поляків, євреїв та людей інших національностей. Дем'янюк прославився своєю особливою жорстокістю, за що отримав прізвисько Іван Грозний. Після поразки фашистської Німеччини працював у різних містах ФРН. На початку п'ятдесятих років переїхав до США, де отримав громадянство країни, і паспорт з ім'ям Джон.

Івана Дем'янюка вже судили за військові злочини. У 1986 році він був екстрадований до Ізраїлю на вимогу єрусалимського суду. Проте в ході розгляду довести провину есесівця не вдалося, і в 1993 році він був повністю виправданий. Опинившись на волі, Дем'янюк повернувся до США. У 1996 році він знов отримав громадянство, а у 2002 році знову був позбавлений його, коли судове переслідування відновила вже влада США. У 2005 році вперше мова зайшла про його депортацію. Проте у результаті на питання про висилку підозрюваного так і не зважилися: ні Україна, ні Польща не вимагали екстрадиції. Лише в березні цього року в Німеччині був виданий ордер на його арешт. Судова влада Німеччини вимагає його депортації чи екстрадиції.

Вирішальним для розслідування стала та обставина, що серед жертв виявилося дві тисячі німецьких євреїв, а німецький закон дозволяє переслідування осіб, звинувачених у вбивстві громадян Німеччини, незалежно від того, де було скоєно злочин. 11 травня він був депортований в Мюнхен на вимогу прокуратури Німеччини. Спочатку американська влада не хотіла передавати людину, яка пересувається тільки на інвалідному візку, але після появи відеозапису, де Дем'янюк самостійно виходить з машини, змінили своє рішення.

Процес над Дем'янюком розпочався 30 листопада в умовах підвищених заходів безпеки. Всі судові засідання він просидів у повному мовчанні і з закритими очима. Сам Дем'янюк відкидає звинувачення в тому, що він був охоронцем нацистського табору під час другої світової війни і причетний до вбивства людей.

Суд над Іваном Дем'янюком може стати одним з останніх процесів з розслідування злочинів нацистів. Як передбачається, процес завершиться до травня 2010 року. Лікарі визнали 89-річного Дем'янюка здатним брати участь в судовому процесі за умови, що в день буде проводитися не більше двох засідань по 90 хвилин. В цілому має відбутися 35 таких засідань.

У разі визнання винним обвинуваченому загрожує згідно із законом до 15 років в'язниці. Його сім'я стверджує, що жити тяжкохворому Дем'янюку залишилося в будь-якому випадку всього кілька місяців і справа у Мюнхені буде йти не для встановлення істини, а для показового процесу.

Читайте також:

Захист Дем`янюка представив його жертвою Голокосту

"Івану Грозному" Дем’янюку інкримінують 28 тисяч вбивств

Львівщина вимагатиме в Ющенка захистити посібника нацистів Дем’янюка

Скаргу Демян’юка на депортацію зі США відмінила остання інстанція

ВідеоСудовий процес над Дем'янюком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: