Суд над Караджичем відклали до березня 2010 року

Міжнародний трибунал по колишній Югославії призначив Караджичу адвоката і відклав процес до першого березня 2010 року.

Міжнародний трибунал по колишній Югославії (МТКЮ) ухвалив рішення призначити колишньому лідерові боснійських сербів Радована Караджича адвоката і відкласти судові слухання до 1 березня 2010 року.

Як відомо, у Гаазі у вівторок, 3 листопада, відбулося спеціальне засідання суду, на якому розглядалися різні можливості продовження процесу над Караджичем, звинуваченим у військових злочинах, скоєних під час війни в Боснії і Герцеговині в 1992-1995 роках.

Необхідність у цьому засіданні виникла через те, що обвинувачений бойкотував початок процесу.

Представники звинувачення вимагали призначити Караджичу адвоката. Сам обвинувачений знову заявив, що йому необхідно більше часу на підготовку до участі в процесі.

"Судова палата встановлює, що призначення юридичного радника буде в найкращій мірі відповідати інтересам правосуддя", - говориться в рішенні суду.

"Судова палата постановила, що процес поновиться 1 березня 2010", - вказується у письмовій заяві.

На цьому тижні звинувачення закінчило вступну промову у справі Караджича, назвавши період його правління "однією з найтемніших сторінок в історії людства". Однак обвинувачення не може представити докази вини Караджича до тих пір, поки він особисто або представник захисту не буде присутній в залі суду.

Караджич, якому 64 роки, звинувачується у військових злочинах, скоєних під час війни в Боснії і Герцеговині в 1992-1995 роках. Суд над ним почався в Гаазі в понеділок, 26 жовтня. Перші три засідання суду пройшли за відсутності обвинуваченого.

Колишній лідер Республіки Сербської Боснії і Герцеговини Караджич 13 років ховався від міжнародного правосуддя, був затриманий у липні 2008 року в Белграді і незабаром переданий трибуналу в Гаазі. Він звинувачується у військових злочинах, серед яких геноцид восьми тисяч мусульман у місті Сребреніца на сході Боснії та Герцеговини в липні 1995 року. Всього звинувачення Караджичу складається з 11 пунктів. За оцінками представників Гаазького трибуналу, судовий процес може тривати від двох до трьох років.

Читайте також:

Караджич вперше з'явився на судовому слуханні

Караджич вирішив припинити бойкот Гаазького трибуналу

Назначено дату суду над Караджичем

Караджич вимагає скасувати звинувачувальний висновок проти нього

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: