Суд над Караджичем знову перенесли

Гаазький трибунал по справі колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича перенесли на 2 листопада через його не явку на попереднє засідання.

Міжнародний трибунал по колишній Югославії (МТКЮ) у Гаазі прийняв рішення відкласти слухання у справі лідера боснійських сербів Радована Караджича до 2 листопада.

Таке рішення ухвалене у зв'язку з тим, що Караджич продовжує бойкотувати судові засідання, які відбулися 26 і 27 жовтня.

Караджич захищає себе сам, у зв'язку з чим він неодноразово просив перенести початок засідання на більш пізній термін, вказуючи на необхідність докладно ознайомитися з матеріалами звинувачення.

26 жовтня після 15-хвилинного очікування підсудного слухання справи було перенесено на добу у зв'язку з його неявкою. 27 жовтня суд заслухав промову прокурора Алана Тігера.

У своєму виступі обвинувач назвав Радована Караджича "верховним головнокомандувачем", відповідальним за етнічні чистки в Боснії, а також "творцем системи приховування своїх злочинів".

Якщо Караджич не з'явиться на наступне засідання, то 3 листопада трибунал проведе позачергові слухання. Як повідомив суддя О-Гон Квон, на цих слуханнях представники обвинувачення і захисту висловлять свої пропозиції про те, як судити лідера боснійських сербів у його відсутність.

27 жовтня в Швеції з в'язниці була звільнена екс-президент Республіки Сербської Біляна Плавшич, яка зайняла цю посаду після Радована Караджича.

79-річна Плавшич в 2001 році здалася трибуналу самостійно і визнала себе винною у переслідуванні мусульман і хорватів в Боснії та Герцеговині. Вона стала першою людиною, засудженою МТКЮ.

Читайте також:

"Залізну леді Балкан" достроково випустили з в’язниці

Караджич має намір і далі бойкотувати судовий процес

Караджич об'явив бойкот Гаазькому трибуналу

Караджич вимагає скасувати звинувачувальний висновок роти нього

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: