Суд назвав провину Ходорковського повністю доведеною

Суддя Віктор Данілкін заявив, що Михайло Ходорковський і його спільник Платон Лебедєв продовжували керувати організованою групою, навіть сидячи в СІЗО.

Провина екс-глави ЮКОСа Михайла Ходорковського у суді була повністю доведена, заявив суддя Віктор Данілкін.

"Провина Ходорковського у скоєнні злочинів, передбачених статтею 160 і 174.1 КК РФ підтверджується доказами", - сказав він.

Нагадаємо, за цими статтями інкримінується "привласнення або розтрата" і "легалізація коштів, набутих внаслідок скоєння злочину".

Також суддя заявив, що Ходорковський і його спільник Платон Лебедєв продовжували керувати організованою групою, навіть сидячи в СІЗО.

Зокрема, за його словами, суд встановив, що злочинна діяльність підсудних - розкрадання нафти та відмивання виручки - була припинена через незалежні від них причини, а саме у зв'язку з порушенням в 2003 році кримінальної справи за звинуваченням у розкраданні акцій "Апатиту".

Проте, як випливає з вироку, навіть після арешту екс-глава ЮКОСа і колишній керівник МФО МЕНАТЕП давали розпорядження іншим членам організованої групи про подальше переведення грошей за кордон, тобто продовжували відмивання коштів.

27 грудня Віктор Данілкін почав зачитувати вирок у другій справі ЮКОСа. Ходорковського і Лебедєва визнали винними, суд встановив, що вони "скоювали злочини з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення".

За частиною обвинувачень справа припинена через закінчення терміну давності.

Прокуратура просила для обох підсудних по 14 років позбавлення волі. Як очікується, вирок остаточно буде винесено ще в цьому році. Наразі суддя зачитав близько 100 сторінок вироку, загалом його текст становить 250-300 аркушів.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що не вважає обвинувальний вирок у цій справі справедливим і не вважає суд незалежним.

Читайте також:

Адвокати Ходорковського і Лебедєва оскаржать вирок

Ходорковського і Лебедєва визнали винними

Ходорковський пожалів Путіна і побажав йому любові "не тільки від собак"

Міжнародний арбітраж визнав ЮКОС "жертвою" Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: