Суд не коментує закриття процесу у справі Політковської

Верховний суд відмовився коментувати, чому перейшов на закритий режим розгляду справи про вбивство Політковської.

Верховний суд Росії проаналізував публікації в ЗМІ про правомірність рішення Московського окружного військового суду про перехід процесу у справі Анни Політковської в закритий режим. Спочатку суд збирався розглядати кримінальну справу у відкритому режимі, при цьому вказавши, що якщо присяжні поскаржаться на тиск, то процес буде закритий.

Нагадаємо, рішення судді Євгенія Зубова від 19 листопада про закриття процесу викликало в ЗМІ великий резонанс, оскільки Євгеній Колєсов розповів, що секретар суду просила підписати його заяву від імені всієї колегії про проведення процесу без преси. Проте жоден присяжний, за словами Колєсова, не підписав даної заяви. Потерпіла сторона, а також адвокати підсудних неодноразово висловлювалися проти переходу процесу в закритий режим.

21 листопада прес-секретар Верховного суду Росії Павло Одінцов заявив, що оскільки в ЗМІ з'явилися відомості про якісь порушення, то Верховний суд перевірить цю інформацію. В понеділок Одінцов підкреслив, що Верховний суд РФ стежитиме за публікаціями про розгляд кримінальної справи про вбивство оглядача "Новой газеты" Анни Політковської, проте не реагуватиме на них публічно, щоб не впливати на процес.

"У процесуальні складові Верховний суд не втручається, а все, що стосується даних, які викладені в ЗМІ, ми проаналізували", - пояснив прес-секретар Верховного суду.

Журналіст "Новой газеты" Анна Політковська була застрелена в Москві 7 жовтня 2006 року в під'їзді будинку на Лісовій вулиці, де вона проживала. Звинувачення у вбивстві були пред'явлені братам Джабраїлу та Ібрагиму Махмудовим, а також Сергію Хаджікурбанову. Брат Махмудових Рустам, якого слідство вважає безпосереднім виконавцем, оголошений в міжнародний розшук. Замовник вбивства не встановлений.

Судовий процес у справі про вбивство Політковської почався в Московському окружному військовому суді 15 жовтня 2008 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: