Суд щодо збиття МН17: чотирьох фігурантів судитимуть в Нідерландах за законами мирного часу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Так званий “імунітет комбатанта”, який забороняє переслідувати військових в іноземних країнах – проти цієї четвірки застосувати не можна.

Підозрюваних у справі збитого над Донбасом малайзійського Боїнга судитимуть за законами Нідерландів, які передбачають суворі покарання. Таке заявили в тамтешній прокуратурі. І постановили: на підсудних не поширюється так званий “імунітет комбатанта”. Це поняття з міжнародного права, яке означає, що учасники військових конфліктів інколи звільняються від кримінальної відповідальності. У спеціальному судовому комплексі Схіпгол на околиці Амстердама сьогодні продовжилися слухання, які мають визначити винних у трагедії. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Сьогодні нідерландська прокуратура, яка виступає стороною обвинувачення у цьому процесі – зосередилася на ролі перших чотирьох фігурантів справи, яких звинувачують у причетності до трагедії. І почала із того, що пояснила – на думку прокурорів, їх дійсно можна судити за законами мирного часу, і можна судити у Нідерландах. 

Так званий “імунітет комбатанта”, який забороняє переслідувати військових в іноземних країнах – проти цієї четвірки застосувати не можна. Бо для цього мають бути дотримані жорсткі умови. Це має бути міжнародний конфлікт. Військові мають належати до офіційних збройних сил. І вони не можуть порушувати міжнародне гуманітарне право. 

І саме міжнародне гуманітарне право на думку нідерландської прокуратури і на думку міжнародного слідства, масово порушували учасники незаконних збройних формувань, що називають себе “ДНР”. 

Відео Підозрюваних у справі МН-17 судитимуть за суворими законами Нідерландів

Підозрюваних у справі збитого над Донбасом малайзійського "Боїнга" судитимуть за законами Нідерландів, які передбачають суворі покарання. Таке заявили в тамтешній прокуратурі. І постановили: на підсудних не поширюється "імунітет комбатанта". Це поняття з міжнародного права, яке означає, що учасники військових конфліктів інколи звільняються від кримінальної відповідальності. Що ще прозвучало сьогодні в залі суду - дивіться у прямому включенні. Матеріал кореспондента "Радіо Свобода" Григорія Жигалова  

Підозрюваних у справі МН-17 судитимуть за суворими законами Нідерландів

"Знущання, приниження, тортури – все це відбувалося у порушення правил військових конфліктів. У перехоплених переговорах бойовики регулярно згадували про ув’язнення людей у підвалах. Існують звіти міжнародних організацій про те, що відбувалося у цих підвалах. Вони містять страти, тортури, нелюдське ставлення у широких масштабах", – сказав прокурор Вард Фердинандуссе.

Цікаво, що про природу конфлікту на сході України прокуратура вирішила не висловлюватися. Каже, що на даний момент в цьому нема необхідності, і без цього є підстави судити перших чотирьох обвинувачених. Але якщо суд вирішить, що це варто зробити, матеріали справи дозволять це зробити.

Нарешті, ще одна гучна заява, яка пролунала в залі суду сьогодні. Нідерландський прокурор Вард Фердинандуссе заявив, що попри те, що російський уряд завжди відкидає звинувачення у причетності до конфлікту, і вплив на збройні групи на окупованій частині Донбасу, слідство встановило, що як мінімум в липні 2014-го, коли сталася трагедія, Росія була безпосередньо причетна до збройного конфлікту. 

Слідство зібрало свідчення, що Російська Федерація постачала збройним групам на Донбасі зброю, засоби для секретної комунікації, якими користувалися бойовики, і за допомогою яких Росія контактувала із ними. Росія була причетна до рекрутингу бойовиків і платила їм. 

Також слідство з’ясувало, що російські службовці брали участь в організації та координації збройних груп, і справа містить також дані про пряму участь Росії в конфлікті. Зокрема, здійснювала атаки артилерією, підтримку з повітря, і доправляла військових через кордон.

Зараз суд триває, і прокуратура обіцяє більше розповісти про безпосередню роль перших чотирьох обвинувачених у трагедії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції