Суд подовжив термін арешту Ходорковському і Лебедєву

Колишніх російських олігархів Михайла Ходорковського та Платона Лебедєва залишили під вартою до 17 травня як "суспільно небезпечних".

Хамовнічеський суд Москви продовжив термін арешту екс-главі "Юкоса" Михайлу Ходорковському і колишньому главі МФО "Менатеп" Платону Лебедєву до 17 травня.

Гучна справа триває в Росії вже кілька років. У 2005-му Ходорковський і Лебедєв отримали по вісім років в'язниці за шахрайство та ухиляння від сплати податків. У 2006 році проти них було порушено нову кримінальну справу про відмивання грошей та розкрадання 350 мільйонів тонн нафти.

Термін арешту фігурантів справи закінчувався 17 лютого, але до цієї дати суд не зміг завершити процес у кримінальній справі. Тому строк було подовжено.

"При подовженні Ходорковському і Лебедєву запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою суд враховує обсяги і тяжкість пред'явлених ним звинувачень", - сказав голова суду.

Цікаво, що серед аргументів прокурора про необхідність продовження терміну арешту підсудних було формулювання "велика суспільна небезпека підсудних".

Як пояснив суддя, на волі Ходорковський і Лебедєв можуть чинити тиск на свідків і потерпілих, зв'язатися із співучасниками, які знаходяться в міжнародному розшуку, щоб ті знищили докази або іншим способом впливати на хід процесу.

Нагадаємо, судовий процес у новій кримінальній справі проти колишніх олігархів Ходорковського і Лебедєва розпочався у березні 2009 року. Адвокати обвинувачених називають нове судове переслідування політичним і "необгрунтованим з точки зору права". Згідно з проведеними опитуваннями, все більше росіян вважають Ходорковського ефективним менеджером і також не розуміють, за що його судять.

Читайте також:

Путін порівняв Ходорковського з Аль Капоне

Ходорковському дали премію за літературну творчість

Звинувачень проти Ходорковського не розуміють вже дві третини росіян

"Дочка" ЮКОСа збирається відсудити у Росії 100 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: