Перейти до змісту
Суд поклав частину провини на Нідерланди за різанину близько 350 боснійських мусульман у Сребрениці

Суд поклав частину провини на Нідерланди за різанину близько 350 боснійських мусульман у Сребрениці

Відповідальність за масові вбивства в Сребрениці визнали влади Боснії і Герцеговини.

Апеляційний суд у Нідерландах залишив у силі вердикт, згідно з яким держава Нідерланди частково несе відповідальність за вбивство близько 350 боснійських мусульман під час різанини у Сребрениці в 1995 році. Загін голландських миротворців передав чоловіків ополченню боснійських сербів, які і вбили мусульман.

Про це повідомляє російська служба ВВС.

Близько 20 тисяч біженців прибули до Сребрениці під захистом нідерландської контингенту миротворців ООН. У липні 1995 року армія боснійських сербів вторглася на територію Сребреніци. В ході вторгнення серби вбили близько 8 тисяч чоловіків і хлопчиків з мусульманських сімей. Різанина в Сребрениці стала найбільшим масовим вбивством у Європі з часів Другої світової війни. 350 чоловіків і юнаків були серед приблизно 5000 мусульманських біженців, які перебували під охороною контингенту на базі ООН у військовій частині Поточарі. Основну частину біженців складали жінки і діти. Серби вимагали видати їм юнаків і чоловіків, заявивши, що хочуть їх допитати, але насправді вбили.

Різанина в Сребренице, інфографіка
ТСН.ua

Як постановив суд, контингент ООН, який представляв державу Нідерланди, знав, що мусульманам, яких передають сербам, загрожувала небезпека. Незважаючи на це військові вирішили вислати їх за межі безпечної зони з метою запобігти хаосу всередині військової частини в Поточарі.

Суд у Голландії в 2014 році вже постановив, що Нідерланди несуть відповідальність за вбивство ополченцями Ратко Младіча понад 300 боснійських мусульман у Сребрениці. Відповідальність за масові вбивства в Сребрениці визнали влада Боснії і Герцеговини. Крім того, засудив різанину парламент Сербії.

Відео У Сербії висунули звинувачення учасникам різанини у Сребрениці

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин