Суд присяжних розгляне справу загибелі Діани

Відбір до суду присяжних у справі про загибель принцеси Уельської Діани і її друга Доді аль-Фаєда розпочинається у Лондоні.

Відбір до суду присяжних у справі про загибель в Парижі принцеси Уельської Діани і її друга Доді аль-Фаєда розпочинається в британській столиці. Про це йдеться у повідомленні лондонського Високого суду.

В четвер до суду викликали близько 200 потенційних присяжних засідателів, які потрапили в список методом випадкового відбору. З вітальним словом до них звернеться лорд-суддя Скотт Бейкер, йдеться в повідомленні. Всім кандидатам належить заповнити спеціальні анкети, в яких, крім іншого, буде питання, чи нічого не перешкоджає їм у об'єктивному розгляду справи про загибель Діани.

У розробці анкети, відзначає Високий суд, брали участь адвокати батька Доді, бізнесмена єгипетського походження, власника універмагу "Херродс" Мохаммеда аль-Фаєда. На підставі анкети буде складений список з 20 - 25 імен. Остаточний склад журі присяжних оповістять на першому засіданні основних слухань в найближчий вівторок, 2 жовтня, йдеться в повідомленні суду.

На відміну від суду з кримінальних справ, де журі складається з дванадцяти присяжних, слідче журі може налічувати не менше семи і не більше 11 осіб. Слідчі суди присяжних скликаються украй рідко. У 2006 році менше 2% справ вирішувалися з їхньою участі.

Спочатку передбачалося, що і слухання у справі про загибель Діани і Доді проходитимуть без залучення присяжних. Проте в кінці лютого Високий суд Великобританії задовольнив апеляцію Мохаммеда аль-Фаєда на відповідне рішення, прийняте в січні цього року суддею Королівського суду Елізабет Батлер-Шлосс.

Головування Батлер-Шлосс виявилося недовгим, і починати основні слухання в жовтні цього року належить вже лордові-судді Скотту Бейкеру. Основні слухання, можливо, продовжаться до кінця березня. Присяжні у супроводі лорда-судді Скотта Бейкера відправляться до Парижа 2-10 жовтня. Імовірно, 10 жовтня відбудеться перший сеанс відеозв'язку між Лондоном і Парижем за участю свідків трагедії і фотографів, що зняли автокатастрофу.

Принцеса Уельська Діана і Доді аль-Фаєд загинули в автокатастрофі під площею Альма на набережній Сени в Парижі в ніч з 30 на 31 серпня 1997 року. Вижити вдалося лише охоронцеві принцеси Тревору Ріс-Джонсу, який страждає амнезією і нічого не пам'ятає про події трагічної ночі.

Французька поліція стверджує, що в крові шофера Анрі Поля, загиблого разом з Діаною і Доді, була виявлена в три рази перевищена доза алкоголю і що він вів машину на швидкості, що удвічі перевищувала допустимий ліміт.

Через більше шести років після трагедії і її розслідування французькою владою, Великобританія почала власне розслідування цієї справи. Судові слухання були формально відкриті 6 січня 2004 року під керівництвом головного коронера (спеціального слідчого з розширеними повноваженнями) графства Саррей, що виконував обов'язки королівського коронера, Майкла Берджесса.

Відразу після початку слухання були відкладені до завершення розслідування, яке за дорученням суду проводив екс-комісар Скотланд-Ярду лорд Джон Стівенс. Основні підсумки розслідування лорда Стівенса, опрелюднені в грудні 2006 року, показали, що причиною загибелі принцеси Уельської Діани став нещасний випадок.

Проте цей висновок не задовольнив Мохаммеда аль-Фаєда. Аль-Фаєд не раз публічно заявляв, що його син і принцеса Діана стали жертвами змови британських спецслужб. Він також неодноразово підкреслював, що хотів би бачити серед свідків в залі суду деяких членів британської королівської сім'ї, включаючи і екс-чоловіка Діани, принца Уельського Чарльза.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: