Суд продовжив арешт Ходорковському

Лєбєдєва і Ходорковського залишили ще на три місяці в СІЗО з романтичною назвою "Матроська тишина", - суд задовільнив прохання прокуратури.

Хамовницький суд Москви у п'ятницю, 15 серпня, продовжив до середини листопада термін арешту екс-главі ЮКОСа Михайлу Ходорковському і колишньому главі МФО Менатеп Платону Лєбєдєву, які звинувачуються в розкраданні нафти і ухиленні від сплати податків. 

Таким чином, було задоволене клопотання прокуратури. Відомство вимагало продовження підсудним терміну утримання під вартою ще на три місяці. Термін арешту підсудних по другій кримінальній справі закінчувався 17 серпня. Тепер же він продовжений до 17 листопада.

Лєбєдєв і Ходорковський у 2005 році були осуджені на вісім років позбавлення волі, зокрема, за шахрайство і ухилення від сплати податків. У 2006 році проти них було збуджено другу кримінальну справу по звинуваченню в легалізації 450 мільярдів рублів і 7,5 мільярди доларів із 1998-го по 2004 роки

Звинувачення пов'язані з розкраданням акцій, що належать державі, а також з привласненням нафти і легалізацією засобів, виручених від її продажу.

За словами Ходорковського, звинувачення не роз'яснило йому багато пунктів обвинувачувального висновку. "Проте мені потрібно якось захищатися, і тому я зробив припущення, яке звинувачення мені висунуто, і відповідати на запитання, визнаю я свою провину або ні, я буду щодо цього припущення", - сказав він.

Лєбєдєв назвав пред'явлене йому звинувачення "шизофренічною фальшивкою".

Ходорковський не визнав своєї провини в розкраданні акцій компанії "Томскнефть ВНК", оскільки обмін акцій був неостаточним і небезвідплатним.

Ходорковський і Лєбєдєв зараз містяться в СИЗО "Матроська тиша". Свою вину вони не визнають.

Читайте також:

Адвокат Лєбєдєва вимагає надати своєму підзахистному холодильник

Ходорковський назвав своїми спільниками усіх російських силовиків

Ходорковський поважає Мєдвєдєва та дає поради бізнесменам

Ходорковського готуються посадити ще на 30 років. На суді він посміхався

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: