Суд продовжив термін арешту Ходорковському і Лебедєву

Суддя задовольнив клопотання прокурора про продовження підсудним терміну тримання під вартою ще на три місяці.

Хамовнічеський суд Москви продовжив до 17 серпня термін арешту екс-главі ЮКОСа Михайлу Ходорковському і колишньому главі МФО МЕНАТЕП Платону Лебедєву, обвинуваченим в розкраданні 350 мільйонів тонн нафти.

Таким чином, суддя Віктор Данілкін задовольнив клопотання прокурора Валерія Лахтіна про продовження підсудним терміну тримання під вартою ще на три місяці.

"Клопотання державного обвинувача обґрунтовано і підлягає задоволенню", - сказав суддя.

При продовженні терміну арешту він врахував особливу складність кримінальної справи, яке об'ємно, по ньому проходить велика кількість свідків. У зв'язку з цим завершити процес до 17 травня, коли минав термін утримання під вартою обвинувачених, неможливо, тому суд ухвалив продовжити термін арешту ще на три місяці.

У своєму клопотанні Лахтін вказав, що "своїми зухвалими і нахабними злочинами Ходорковський і Лебедєв підривали економіку держави, яка є основою стабільності та безпеки, а також дискредитували російське бізнес-співтовариство". Прокурор вказав, що всі злочини скоювалися в складі організованої групи, в якій екс-глава ЮКОСа і колишній глава МФО МЕНАТЕП займали лідируюче положення, а багато членів групи зникли і оголошені в міжнародний розшук.

У свою чергу підсудні та їхні захисники просили залишити клопотання прокурора без задоволення, оскільки, на їхню думку, немає підстав для утримання Ходорковського і Лебедєва у слідчому ізоляторі.

14 травня в судовий процес вступив новий, п'ятий держобвинувач В'ячеслав Смирнов. Як уточнила адвокат Лебедєва Олена Ліпцер, Смирнов брав участь у судових засіданнях у Читі, коли захист Ходорковського і Лебедєва скаржився на дії слідчих органів (стаття 125 КПК РФ).

Читайте також:

Ходорковський назвав Мєдвєдєва символом змін, але не їхнім двигуном

Суд відмовив Ходорковському в праві викликати Путіна до суду

Ходорковський допитав у суді сам себе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: