Суд щодо збиття MH17: як на початок процесу відреагували у Росії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там продовжують запевняти у своїй непричетності.

У Москві вдають, що суд у Нідерландах у справі збиття рейсу MH17 їх не стосується. Будь-які аргументи відкидають. Головна теза - Росію не можна судити, адже її не запросили до розслідування.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Відео Режим "нас там немає": як Москва реагує на суд у справі МН17

У Москві вдають, що суд у Нідерландах їх не стосується. Будь-які аргументи відкидають. Головна теза - Росію не можна судити, адже її не запросили до розслідування. Подробиці - у сюжеті.  

Режим "нас там немає": як Москва реагує на суд у справі МН17

Кремль наближається до Гааги і російським небожителям це дуже не подобається. Весь російський агітпроп кинутий на дискредитацію розслідування та суду щодо збиття МН17 у Нідерландах. Наразі тут вчергове включили режим "нас там немає" і продовжують все заперечувати.

Збіг чи ні, але тільки-но розмова заходить про атаку на пасажирський лайнер, Москва одразу забуває про свої окупаційні адміністрації на Донбасі, які тут позиціонують як "молоді республіки".

"Медійна кампанія набирає невідомих обертів, вона відрізняється обвинувальним ухилом на адресу Росії - що взагалі неприпустимо і її громадян і в останні дні все це запущено, щоб компенсувати наявні прогалини у доказовій базі", - заявляє речниця МЗС Росії Марія Захарова.

Показово, що серед чотирьох обвинувачених – троє громадяни Росії. Найбільш відомий із них – російський терорист Ігор Гіркін – він  засвітився при окупації Криму, а потім очолював російське угрупування на Донбасі. Саме Гіркін перший повідомив про збиття українського транспортника, але коли з’ясувалось, що це пасажирський літак повідомлення зникло.

Він, власне як і Путін, колись служив у ФСБ, а зараз став одним з найзатятіших  критиків беззмінного російського керманича. Гіркін залюбки хизується на камеру розстрілами українців на Донбасі у 2014 році, але про МН17 мовчить наче риба.

Ще двоє обвинувачених за даними слідства безпосередньо відповідали за транспортування зенітно ракетного-комплексу "Бук" з Росії на схід України.  Це генерал-майор Збройних сил Росії Сергій Дубинський  та підполковник Збройних сил Росії Олег Пулатов. Після вчинення злочину вони розчинились на безкрайніх російських просторах.

"Уже відомо, що це ми. Питання, коли ми будемо готові це визнати, зараз російське суспільство хворе на важку форму постімперського синдрому, а хворіють синдромом кілька поколінь ... Світ дізнається правду. Ось зараз суд закінчиться за цими чотирма, документи будуть оголошені. Це може виявитися Нюрнберзьким процесом-2, якщо буде визнана вина держави ... Що є стрижнем Нюрнберзького процесу? Що владу в одній країні захопила злочинна група, яка стала військовими злочинцями і відповідно країна стала військовим злочинцем", - пояснює авіаційний експерт, свідок у справі МН17 від Росії Вадим Лукашевич.

Вочевидь суд в Нідерландах – це лише початок встановлення винних. Ще треба з’ясувати, хто безпосередньо перебував у комплексі "Бук" 53-ї зенітно-ракетної бригади з Курська та натиснув на кнопку пуску, а головне встановити, хто керував цією операцією.

У будь-якому разі навіть в Росії немає приватних зенітно-ракетних комплексів, а це означає, що можна скільки завгодно вигадувати безумні версії про російських військових у відпустці на Донбасі, але наказ про перехід російсько-українського кордону разом з технікою може дати лише вище військово-політичне керівництво РФ.

Роман Цимбалюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції