Суд Швейцарії дозволив українським компаніям вимагати компенсації від РФ за втрачені активи в Криму

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

12 українських компаній хочуть повернути кошти за втрачені активи в анексованому Криму.

Швейцарський федеральний суд своїм рішенням підтвердив право українських компаній пред'являти скарги на Росію щодо своїх інвестицій у Криму.

Позивачів у міжнародних арбітражах представляла юридична фірма Hughes Hubbard & Reed LLP з Вашингтона та Парижу. Під час оскарження швейцарських арбітражних рішень у Швейцарському Верховному суді працювали фірма Lalive з Цюріха і Женеви.

Як повідомляється в прес-релізі, Росії відмовили в оскарженні двох раніше ухвалених арбітражних рішень за юрисдикцією. Йдеться про справи "Укрнафти" і компанії "Стабіл" та інших проти РФ. Позови подані через захоплення представниками Росії та подальшу націоналізацію так званою Державною радою Криму двох мереж автозаправних станцій після російського вторгнення та анексування території в 2014 році.

[media type = "relative" id = "1211661"]

У 2015 році "Укрнафта" та позивачі у справі "Стабіл" подали заяви проти Росії до міжнародного арбітражного суду, сформовані згідно з Арбітражним регламентом ООН, посилаючись на порушення Російською Федерацією двостороннього російсько-українського інвестиційного договору 1998 року. Обидва арбітражу адмініструвалися Постійною палатою третейського суду в Гаазі. Росія не визнала юрисдикцію арбітражного суду і відмовилася брати участь у арбітражному розгляді. Однак у червні 2017 року склад арбітражу постановив, що володіє компетенцією розглянути обставини вимог згідно з російсько-украинським договором, незважаючи на відмову РФ брати участь. Таким чином, Москва визнана відповідальною за захоплення українських інвестицій.

Ухвалене 16 жовтня 2018 року Швейцарським судом рішення після рідкісного публічного слухання підтверджує повноваження міжнародних арбітражних судів, які задовольняють вимоги щодо відповідальності Росії за порушення міжнародного права на Кримському полуострові. Рішення, імовірно, негайно вплине на судові розслідування, ініційовані іншими українськими компаніями проти Росії через незаконне захоплення української власності після незаконної окупації та анексії Криму", - йдеться у повідомленні.

З Росії буде стягнуто суму в 550 тисяч швейцарських франків як судові витрати і компенсація українським компаніям за їхні юридичні витрати. Судові розгляди триватимуть. Найближчим часом очікуються вердикти по суті позовних вимог "Укрнафти" і "Стабіл" проти Росії за експропріацію активів на суму понад 100 млн дол. США. Наразі розглядаються щонайменше вісім арбітражних позовів проти Російської Федерації, що випливають з її дій у Криму, але досі тільки за одним із них було винесено остаточне рішення по суті. 2 травня 2018 року арбітражний трибунал в Гаазі, Нідерланди, в арбітражній справі "Еверест Істейт" постановив стягнути з Росії на користь українських інвесторів 159 млн дол. США за конфіскацію їхніх об'єктів нерухомості в Криму. Це рішення є предметом виконавчого провадження в Україні.

ВідеоСпроба Росії поза судом домовитися щодо рішення Стокгольмського арбітражу – провальна, - Клімкін

Спроба Росії поза судом домовитися з Україною щодо рішення Стокгольмського арбітражного суду про постачання газу - провальна. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін після того, як у Берліні завершилися тристоронні переговори між Україною, Росією та ЄС. Ішлося про транзит російського газу через Україну після 2020 року. Саме доти діє контракт України з Газпромом, який регулює постачання і прокачку газу через Україну. 

Спроба Росії поза судом домовитися щодо рішення Стокгольмського арбітражу – провальна, - Клімкін

Залиште свій коментар

Вибір редакції