Суд США визнав незаконним іміграційний закон штату Арізона

Суд заблокував частина імміграційного закону Арізони.

Американський суд визнав незаконнимиряд положень імміграційного закону, прийнятого в штаті Арізона. Як повідомляє CNN, в числі заблокованих статей закону виявилася і одна з ключових, що дає поліцейським право зупиняти "підозрілих" осіб і вимагати у них документи, що підтверджують легальність їхнього перебування на території країни.

Таке рішення ухвалила суддя Сьюзан Болтон, розглянувши позов федерального уряду, поданий проти Арізонського закону. Крім того, в даний час на розгляді у судді перебуває ще сім позовів проти цього документа.

Таким чином, закон, який мав запрацювати на території Арізони 29 липня, набуде чинності лише частково, за винятком заблокованих судом статей.

Тим часом, як показало опитування, проведене CNN спільно з компанією Opinion Research, більшість американців підтримують прийнятий в Арізоні закон. Як повідомляє 28 липня Politico, за цей документ висловилися 55 відсотків опитаних, проти - 40 відсотків. Всього в опитуванні взяли участь 1018 осіб.

Відзначається також, що проти імміграційного закону висловилися лише 34 відсотки білих респондентів; серед опитаних латиноамериканців супротивників документа виявилося значно більше - 71 відсоток.

Імміграційний закон був підписаний губернатором Арізони Джен Брюер у квітні 2010 року. Закон викликав невдоволення у великої частини населення США, оскільки багато хто визнав його расистським і таким, що порушує права людини. Це призвело до мітингів та інших акцій протесту.

Проти нового закону виступили поліцейські, які заявили, що перевірка документів у ймовірних нелегальних мігрантів, по-перше, збільшить навантаження на вартових правопорядку і відверне їх від виконання своїх основних обов'язків і, по-друге, позбавить поліцію довіри населення.

У свою чергу, уряд США (а саме, міністерство юстиції) розкритикував закон, заявивши, що він суперечить федеральному законодавству.

Проти прийнятого в Арізоні закону виступила і президентська адміністрація. Барак Обама незабаром після підписання Аризонського закону закликав Сенат розробити проект реформи міграційного законодавства на федеральному рівні.

Читайте також:

Київська суддя відмовилась судити Януковича за заперечення Голодомору

Місцеві вибори паралізують судову систему України

Сербія не визнала вердикт суду ООН щодо Косова

ВідеоСуд США визнав незаконним іміграційний закон штату Арізона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: