Суд Таїланду відмовився долучити до справи Бута компромат Колумбії

"Гучна заява колумбійського міністра зайвий раз довела, що моя справа є політичною", - заявив росіянин Віктор Бут, якого США звинувачують у незаконних поставках зброї бойовикам.

Кримінальний суд Таїланду відмовився розглядати лист від влади Колумбії, в якому росіянина Віктор Бута звинувачують у поставках зброї колумбійським повстанцям з FARC.

Лист надійшов до суду в якості доповнення до апеляції з боку прокуратури Таїланду на рішення суду першої інстанції "відмовити США в екстрадиції росіянина Віктора Бута".

Нагадаємо, Віктор Бут, який отримав прізвисько "торговець смертю", був затриманий у березні 2008 року в Бангкоку за запитом США. Вашингтон звинувачує Бута у незаконній торгівлі зброєю та вимагає його екстрадиції. Досі росіянин перебуває у тайській в'язниці.

Суд Таїланду відхилив звинувачення американської сторони за сімома пунктами. Зокрема, Таїланд не визнає організацію FARC терористичною, вважає її політичною.

Сьогоднішня відмова в прокуратурі була мотивована тим, що документи були подані не формою і набагато пізніше встановленого терміну.

Як заявив сам Віктор Бут, "гучна заява колумбійського міністра зайвий раз довела, що моя справа є політичною". "Вважаю, що глава МЗС Колумбії порушив дипломатичний етикет, намагаючись чинити тиск на незалежний суд королівства", - підкреслив росіянин.

Щодо умов його утримання під вартою, Бут повідомив, що після 11 серпня, коли кримінальний суд відмовив США в екстрадиції, нічого не змінилося. "Я як і раніше перебуває у тій же камері, не можу писати листа, а щоденні газети отримую із запізненням в два тижні", - сказав він.

Зараз справа щодо процесу про екстрадицію повністю сформована і направлена до апеляційного суду Бангкока, жодні інші документи братися до уваги не будуть. Апеляційний суд винесе остаточно ухвалу, яка не може бути оскаржена. Для ухвалення рішення потрібно до шести місяців.

Читайте також:

Колумбія надіслала 300 сторінок компромата на Віктора Бута

"Торговець смертю" Віктор Бут після суду боїться, що його уб'ють

Таїланд відмовився видати США російського "торговця смертю"

Віктор Бут: я став заручником західних легенд про ворожих росіян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: