Суд у Гаазі відхилив територіальні претензії Китаю в Південно-Китайському морі

КНР не приймає таке рішення і не визнає його.

Сьогодні, 12 липня, Третейський суд в Гаазі постановив, що Китай не має права на спірні території в Південно-Китайському морі в межах "дев'ятипунктирної лінії".

Як йдеться в повідомленні суду, КНР не може претендувати на виняткову економічну зону в районі архіпелагу Спратлі, передає РИА Новости.

Китайський МЗС назвав це рішення недійсним, та що не має обов'язкової сили: "Китай не приймає і не визнає його", - йдеться в документі.

Також, Міністерство оборони Китаю заявило, що, незалежно від того, яким буде рішення суду, "збройні сили Китаю будуть рішуче захищати національний суверенітет, безпеку і морські права і інтереси країни".

Глава МЗС Філіппін Перфекто Ясай, своєю чергою, привітав рішення Гаазького суду, а також закликав усі сторони до стриманості й розсудливості.

Нагадаємо, у Китаю та інших сусідніх країн - Японії, В'єтнаму і Філіппін - є розбіжності щодо морських кордонів і зон відповідальності в Південно-Китайському і Східно-Китайському морях.

Южно китайское море
Getty Images

У січні 2013 року Філіппіни подали в міжнародний арбітраж позов з проханням визнати недійсною так звану "дев'ятипунктирну лінію", засновану на "історичних правах", яка визначає межі доторкань Китаю. Пекін спочатку відмовився брати участь у розгляді, оскільки вважає односторонній позов незаконним і наполягає на тому, що у суду немає юрисдикції розглядати територіальні суперечки.

Філіппіни ж заявили, що багаторазово намагалися вирішити суперечку шляхом переговорів, однак вони провалилися, тому Маніла була змушена звернутися в арбітраж. У Пекіні стверджували, що це не відповідає дійсності.

Китай також раніше заявляв, що не збирається визнавати рішення суду щодо Південно-Китайського моря, а незадовго до його оголошення випустив офіційну заяву, в якій підкреслив, що буде відстоювати суверенітет і інтереси КНР у цьому регіоні незалежно від думки третейського суду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: