В Мюнхені розпочався суд над Іваном Дем'янюком

Справу Дем'янюка називають "однією із останніх в світі серед процесів проти злочинів нацизму".

Гучний процес у справі 89-річного Івана (Джона) Дем'янюка, обвинуваченого в пособництві нацистам у роки війни, розпочався в земельному суді Мюнхена у понеділок, повідомила прес-служба суду.

За версією німецького слідства, Дем'янюк безпосередньо брав участь у знищенні щонайменше 27,9 тисяч ув'язнених у таборах Треблінка і Собібор, де служив наглядачем після полону. Мюнхенська прокуратура займається справою Дем'янюка, оскільки той після війни деякий час перебував у таборі для переміщених осіб у цьому регіоні.

Очікується, що висвітлювати процес до Мюнхена приїдуть близько 220 журналістів, спостерігачі, історики та науковці. У процесі братимуть участь близько 40 приватних обвинувачів, здебільшого це родичі людей, убитих в Собіборі. Німецькі ЗМІ називають справу Дем'янюка "однією із останніх в світі серед процесів проти злочинів нацизму". До травня 2010 заплановано 35 днів судових засідань.

Дем'янюк емігрував до США в 1952 році, а у 1958 отримав американське громадянство, не повідомивши імміграційні служби про нацистське минуле. Американська влада в 1986 році здійснила екстрадицію його до Ізраїлю, де Дем'янюка засудили до страти за злочини проти людськості. Передбачалося, що саме Дем'янюк був наглядачем-садистом на прізвисько Іван Грозний, якого запам'ятали багато ув'язнених у концентраційному таборі Треблінка на території окупованої Польщі.

Дем'янюк стверджував, що він служив у Червоній Армії і в 1942 році потрапив у полон.

Ізраїльський Верховний суд у 1993 році визнав, що Дем'янюк не був наглядачем у концтаборі, і його відпустили з в'язниці, після чого Дем'янюк повернувся до США. Проте американська влада й надалі вела розслідування його діяльності, і в 2002 році суд визнав доведеним, що Дем'янюк під час Другої світової війни служив наглядачем у низці концентраційних таборів, на підставі чого постановив позбавити його громадянства і вислати з країни.

Раніше син Дем'янюка говорив, що його батько не переживе суду через похилий вік і слабке здоров'я. Прокуратура Мюнхена, в свою чергу, підтвердила лікарський висновок, згідно з яким Дем'янюк може постати перед судом. При цьому було вирішено обмежити час участі Дем'янюка в процесі двома 90-хвилинними періодами у день засідання.

Як повідомлялося раніше, прокуратура Німеччини висунула колишньому офіцерові Вермахту Івану Дем'янюку 27 900 пунктів обвинувачення в причетності до масових убивств у роки Другої світової війни.

Дем'янюк відкидає звинувачення в тому, що він був охоронцем нацистського табору смерті Собібор під час Другої світової війни, і стверджує, що його узяли гітлерівці в полон під час війни в Україні, тому вважає себе колишнім військовополоненим.

5 липня судові медики підтвердили дієздатність Дем'янюка.

У випадку, якщо він доживе до закінчення нинішнього розгляду, і його буде визнано винним, термін його ув'язнення у багато разів перевищить вік світової цивілізації і складе 435 000 років ув'язнення.

Читайте також:

Адвокат Дем'янюка знайшов спосіб відстрочити початок процесу

Львівщина вимагатиме в Ющенка захистити посібника нацистів Дем’янюка

Скаргу Демян’юка на депортацію зі США відмінила остання інстанція

"Івану Грозному" Дем’янюку інкримінують 28 тисяч вбивств

ВідеоІван Дем'янюк

ВідеоВ Мюнхені розпочинається суд над Іваном Дем'янюком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: