Суд у США вимагає від влади легалізувати геїв в армії

Суд США вимагає скасування правила "don't ask, don't tell", яке діє з 1993 року в армії штатів та ображає геїв і лесбіянок.

Федеральний апеляційний суд США у середу, 6 липня, визнав правило, яке забороняє відкритим геям служити в армії, таким, що суперечить Конституції.

Таким чином суд закликав уряд США до остаточного скасування негласного правила "don't ask, don't tell" ("не питай, не говори"), яке обмежувало права гомосексуалістів на службу в збройних силах країни.

Чи вплине рішення апеляційного суду на остаточні терміни легалізації геїв в армії США, поки невідомо. Уряд країни може або виконати припис, або ж оскаржити його у Верховному суді.

Рішення було ухвалене колегією, що складається з трьох суддів Дев'ятого Федерального окружного апеляційного суду в Сан-Франциско, Каліфорнія.

Ця постанова каліфорнійського суду стала черговим підсумком тривалого судового розгляду, ініційованого групою республіканців у 2004 році. Тоді республіканська організація Log Cabin Republicans, що відстоює права американських меншин, подала до суду на уряд країни з вимогою скасувати правило, що ображає геїв і лесбіянок.

Торік суд нижчої інстанції - Окружний суд центрального округу Каліфорнії - також визнав негласне правило "не питай, не говори" неконституційним. Тоді влада США оскаржила це рішення.

Законопроект, який скасовує правило "don't ask, don't tell", був підписаний президентом США Бараком Обамою у грудні 2010 року. До цього законопроект був схвалений у нижній і верхній палатах Конгресу США.

Прийняття закону, що гарантує геям право на службу у збройних силах без жодних обмежень, входило до передвиборчої програми Обами.

Варто зазначити, що закон набере чинності тільки протягом 60 днів після того, як президент США і його радники прийдуть до висновку, що скасування правила "не питай, не говори" не позначиться на боєздатності армії.

Правило "не питай, не говори" діє з 1993 року. Згідно з ним військове керівництво не має права запитувати підлеглих про їх сексуальну орієнтацію, однак відкритим геям загрожувало звільнення.

У цілому за ці роки зі збройних сил було звільнено понад 13 тисяч гомосексуалістів.

Читайте також:

У США в'язень судиться за право дивитися порно

Гей-вечірки в Пакистані визнали "культурним тероризмом"

Американку ув'язнили за те, що в 15-річному віці у неї стався викидень

Юний неонацист в США постав перед судом за вбивство однокласника-гея

США оголосили в розшук хакерів, які "вбили" Обаму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: