Суд в Гаазі почав розслідувати справу про вбивства грузинів під час війни з Росією

Прокурор мала свідчення, що  "фактична влада Південної Осетії" вбила 113 етнічних грузинів.

Міжнародний кримінальний суд почав розслідування справи про військові злочини під час російсько-грузинського збройного конфлікту в 2008 році.

Про це повідомляється на сайті суду.

Відділ попереднього провадження дозволив прокуратурі почати розслідування злочинів, скоєних у грузинському районі Південна Осетія з 1 липня по 10 жовтня 2008 року.

У жовтні прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуда звернулася  за дозволом розпочати розслідування можливих військових злочинів у російсько-грузинській війні 2008 року

Бенсуда мала свідчення, що "фактична влада Південної Осетії" вбила 113 етнічних грузинів під час насильницького виселення їх із самопроголошеної республіки. За даними прокурора, під час акції виселили близько 18,5 тисяч людей, зруйновано близько п'яти тисяч будинків.

Бенсуда також зазначила, що кураторами виселення та вбивств грузинів, ймовірно, були російські військовослужбовці. 

Як відомо, у 2008 році навколо збройного протистояння в Південній Осетії виник російсько-грузинській конфлікт. Росія вторглася до країни на підтримку сепаратистських формувань. Війська РФ піддали бомбардуванню грузинські міста, порти та військові об'єкти. Після окупації частини Грузії російськими військами та етнічних чисток грузинських сіл навколо Південної Осетії за участі міжнародних посередників було досягнуто припинення вогню. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: