Суд в Єсентуках заочно заарештував Ахмеда Закаєва

Суд підтримав клопотання слідчого і виніс постанову про обрання стосовно Ахмеда Закаєва запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

Єсентуцький міський суд заочно заарештував Ахмеда Закаєва, оголошеного Росією в міжнародний розшук за причетність до тероризму.

Як повідомила у вівторок, 19 жовтня, офіційний представник Генпрокуратури РФ, суд підтримав клопотання слідчого і виніс постанову про обрання стосовно Ахмеда Закаєва запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

Нагадаємо, 17 вересня польська поліція затримала главу уряду невизнаної Республіки Ічкерія Ахмеда Закаєва, який прибув до Варшави для участі у роботі Всесвітнього конгресу чеченського народу.

Проте Окружний суд Варшави відмовився задовольнити прохання прокуратури про застосування як запобіжного заходу до Закаєва арешту на 40 днів. 20 вересня Генпрокуратура РФ скерувала в компетентні органи Польщі запит про видачу громадянина Росії Закаєва для притягнення до кримінальної відповідальності за здійснення тяжких і особливо тяжких злочинів. Того ж дня стало відомо, що Закаєв залишив Польщу.

Ахмед Закаєв з 2003 року постійно проживає в Лондоні. У 2001 році його було оголошено Генпрокуратурою РФ в міжнародний розшук за звинуваченням в організації незаконних збройних формувань, "збройному заколоті і посяганні на життя співробітників правоохоронних органів".

У 2003-06 роках Генпрокуратура РФ спрямовувала запити про екстрадицію з Великобританії Закаєва, однак британський суд ухвалив рішення на користь глави чеченського уряду в еміграції, мотивувавши відмову в екстрадиції неможливістю проведення чесних і відкритих судових процесів над ним на території РФ.

Читайте також:

Закаєву оголосили кровну помсту за напад на родове гніздо Кадирова

Закаєв присягнув новому лідеру чеченських бойовиків

Чеченські бойовики оголосили, що більше не підкоряються Доку Умарову

Польща затримала Ахмеда Закаєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: