Суд відібрав у міноборони землю

Верховний суд Іспанії вирішив відібрати у Міноборони територію військової бази "Ойа Фріа" на острові Тенеріфе.

Суд відібрав у міноборони землю
Острів Тенеріфе. (Фото: canary-spain.ru)
Верховний суд Іспанії вирішив відібрати у міноборони територію військової бази "Ойа Фріа" на острові Тенеріфе за нецільове використання. Про це повідомив представник суду.

"Територію бази передадуть спадкоємцям братів Конрадо і Альваро Родрігес-Лопес, які протягом 10 років вимагали повернути їм землі, які подарував братам в 1937 році особисто "каудільо" Франсіско Франко", - сказав представник суду.

За його словами, спадкоємці мотивували свою вимогу тим, що Міноборони не дотримує умов дарчої, і база давно перестала служити справі оборони країни: зокрема, частину її території Міноборони продало під будівництво житла для цивільних осіб.

"Брати Родрігес-Лопес вимагали в дарчій, що їх земля повинна використовуватися виключно у військових цілях: для розміщення казарм, навчального полігону і стрільбища, що і виконувалося в роки громадянської війни і в подальші десятиліття, аж до 1990-х років", - відзначив представник суду.

Він додав, що "Верховний суд порахував, що міністерство, продавши частину території бази цивільної будівельної організації, порушило умови дарчої, а тому зобов'язано повернути землю її колишнім власникам. Міноборони буде вимушено також виплатити компенсацію за продану під будівництво ділянку".

Генерал Франко, що проголосило себе "каудільо" (вождем) Іспанії, підняв військовий заколот проти республіканського уряду країни в 1936 році. Він користувався підтримкою консервативної частини іспанського суспільства, в першу чергу великих землевласників, що побоювалися, що республіканці проведуть аграрну реформу.

Звідси і "дарчі" за землю та фінансова підтримка, які отримував під час трирічної громадянської війни Франко. Він прийшов до влади в 1939 році і керував Іспанією до своєї смерті в 1975 році. В Іспанії земельна реформа ніколи не проводилася, і деякі землевласники зберігають свої маєтки з середньовіччя.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: