Суд відмовив президенту Польщі у позові проти прем’єра

Президент Польщі не зміг скористатися державним літаком для подорожі на самміт ЄС через відмову канцелярії прем’єра у жовтні 2008 року. Скандал тягнеться дотепер.

Варшавський суд відхилив позов канцелярії президента Польщі щодо стягнення 50 тисяч доларів з канцелярії прем’єра за чартерний рейс до Брюсселя.

Ця суперечка між політиками виникла ще напередодні самміту ЄС, у жовтні 2008 року. Тоді канцелярія Туска відмовила главі держави у можливості скористатися державним спецлітаком для подорожі на самміт ЄС до Брюсселя.

Адміністрація президента Польщі була змушена орендувати для Качинського чартерний літак. Через те, що президент не був у початковому складі польської делегації, уряд заявив, що це приватна подорож глави держави, яку йому треба оплатити зі своєї власної кишені.

Авіакомпанія виставила президентові рахунок на 150 тисяч злотих, однак посадовці з президентської команди платити відмовились, переадресувавши рахунок до канцелярії прем’єра.

Після того, як і там отримали відмову, юристи канцелярії Качинського оголосили відповідальними за інцидент з чартером главу канцелярії прем’єра Томаша Арабського та подали на нього до суду.

18 березня представник варшавського окружного суду Войчех Малек повідомив, що суд не прийме до розгляду позов з боку президента, оскільки ані канцелярія Туска, ані Качинського за своїм статусом не можуть приймати участь у судовому розгляді.

Своєю чергою, канцелярія президента стоїть на своєму.

Так, глава президентської канцелярії Петро Ковнацький заявив, що "з точки зору здорового глузду та справедливості канцелярія прем’єра все-таки повинна відшкодувати президентські витрати".

Читайте також:

Літак президента Польщі замерз у Монголії

Черновецький літає над Києвом. На власному вертольоті

За чиї гроші літає Балога?

Російські дипломати побилися в єменському літаку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: