Суд відмовився припинити другу справу проти Ходорковського

Московський суд відхилив усі клопотання адвокатів Ходорковського та Лєбєдєва. Пояснення рішення журналісти не почули.

Хамовнічеський суд Москви відмовив захисту колишнього глави "ЮКОСа" Михаїла Ходорковського і колишнього глави "МЕНАТЕП" Платона Лєбєдєва в припиненні кримінальної справи.

Крім того, суд відмовився повернути справу в генпрокуратуру і виключити із справи за закінченням терміну давності епізод із звинуваченням в розкраданні акцій "Східної нафтової компанії". Таким чином, суд відхилив всі клопотання адвокатів.

Разом з тим термін утримання під вартою бізнесменів подовжено на півроку. Захист Ходорковського і Лєбєдєва, у свою чергу, наполягав на зміні запобіжного заходу. При цьому обидва підсудних у будь-якому випадку не вийшли б на волю, оскільки вони відбувають покарання за першу кримінальну справу.

Ухвала суду про продовження арешту Ходорковського і Лєбєдєва може бути оскаржена в суді протягом 10 днів.

Журналістам не дали дізнатися про мотиви ухвалення суддею таких рішень, оскільки телетрансляція із залу суду йшла без звуку. Звук був включений лише на резолютивній частині.

Олігархів звинувачують у розкраданні нафти на суму майже в 900 мільярдів рублів і легалізації виручених від її продажу коштів. Згідно з російським Кримінальним кодексом, максимальний термін ув’язнення для кожного з них може становити 30 років.

Обвинувачені наприкінці лютого були етаповані з Чити до Москви. Лебедєв та Ходорковський у 2005 році були визнані винними за сімома статтях КК РФ, у тому числі в шахрайстві і несплаті податків, і засуджені до восьми років позбавлення волі. Термін вони відбували в колоніях у Читинській області.

Матеріали другої кримінальної справи складають 168 томів. Адвокати Ходорковського і Лебедєва називали нове судове переслідування політичним і "необґрунтованим з точки зору права".

Читайте також:

Другу справу проти Ходорковського просять закрити

Ходорковського готуються посадити ще на 30 років. На суді він посміхався

В Москві розпочинається новий процес проти Ходорковського і Лебедєва

Ходорковського посадили до VIP-блоку "Матроської тиші"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: