Суд відмовився звільнити під заставу екіпаж затриманого Іл-76 зі зброєю

Кримінальний суд Таїланду подовжив тюремне ув'язнення екіпажу літака Іл-76 ще на 12 днів.

Судова влада Таїланду відмовили у звільненні під заставу екіпажу затриманого в грудні в аеропорту Бангкока літака Іл-76 з вантажем зброї на борту, нові судові слухання відбудуться 18 січня, повідомив на брифінгу в Астані прес-секретар МЗС Казахстану Ільяс Омаров.

Таїландська газета Bangkok Post повідомила, що кримінальний суд Таїланду подовжив 6 січня запобіжний захід (тюремне ув'язнення) екіпажу літака Іл-76 ще на 12 днів.

"У середу, 6 січня, члени екіпажу транспортного літака Іл-76, затримані в Таїланді, постали перед судом Таїланду, їм відмовлено у тимчасову звільненні під заставу, наступне судове слухання у цій справі призначено на 18 січня", - сказав Омаров.

Він додав, що 8 січня "запланований допит льотчиків, який буде проходити в присутності співробітників дипломатичної місії".

За таїландським законодавством слідство може тривати 84 дня, після чого прокуратура і поліція можуть запросити додатковий час. Проте і протягом 84 днів суд зобов'язаний продовжувати, в залежності від запиту прокуратури, запобіжний захід підслідним кожні 12 днів до тих пір, поки не закінчиться 84-денний термін, або до моменту, коли слідство буде закінчено.

Слідча група, що працює у справі, повідомила 6 січня суд, що їй потрібен ще якийсь час на проведення слідчих дій, повідомляє Bangkok Post.

"Ми повідомили суд, що нам необхідно допитати ще кілька свідків і закінчити перевірку паспортів підслідних, і суд погодився з нами", - сказав газеті слідчий, майор поліції Мінгмонтрі Сіріпхонг.

Увага ЗМІ і політиків у багатьох країнах світу до затримання Іл-76 в Таїланді пов'язана в першу чергу з тим, що цей інцидент є першим випадком можливої спроби вивезення повітряним шляхом з КНДР зброї після введення Радою безпеки ООН заборони на його поставки. Ці санкції були введені у відповідності з резолюціями РБ ООН - 1718, прийнятої в жовтні 2006 року у відповідь на перші ядерні випробування КНДР, і 1874, прийнятої в червні у відповідь на друге ядерне випробування.

Командир корабля Ільяс Ісаков перед Новим Роком заявив, що фрахтувала літак, зареєстрований в Грузії, українська фірма, і що завданням екіпажу була доставка вантажу в Україну.

Він також повідомив, що більшу частину вантажу - 25 тонн з 35 - складали дійсно неупаковані бурильні труби, а менша частина була упакована в обшиті пломбовані скрині з цивільнім маркуванням. Члени екіпажу заявляють, що пломби не розкривали і не знали про характер вантажу. Якщо б вони знали, що в ящиках зброя, писали льотчики в грудні в заяві, вони не погодилися б виконувати політ.

Рішення про те, чи є політ літака зі зброєю порушенням санкцій, може прийняти комітет РБ ООН щодо санкцій проти КНДР на підставі доповіді влади Таїланду, який вони обіцяли представити незабаром. Поки про надходження такої доповіді в санкціонний комітет Ради безпеки не оголошувалося.

Нагадаємо, екіпаж з п'яти чоловік, четверо з яких - громадяни Казахстану, а один - громадянин Білорусії, був заарештований після того, як літак Іл-76, чия приналежність до цих пір встановлюється, був затриманий після огляду в аеропорту Дон Мианг в Бангкоку, де приземлився для дозаправки на шляху з Пхеньяну. На його борту, за заявою влади Таїланду, були виявлені заборонені до вивозу з КНДР переносні ракетні комплекси, запчастини до ракет класу "земля-повітря", системи електронного урядування неназваними видами зброї.

Читайте також:

Українська сторона кинула пілотів заарештованого Іл-76 напризволяще

СБУ знає, хто організував політ затриманого Іл-76 зі зброєю

Україна заявила про непричетність до літака із зброєю в аеропорту Бангкока

ВідеоЕкіпаж затриманого Іл-76

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: