Суд відпустив Джуліана Ассанжа до 7 лютого

Основні слухання щодо екстрадиції Джуліана Ассанжа до Швеції призначені на 7 та 8 лютого. До цього часу він залишиться у Британії і носитиме електронний браслет.

У лондонському суді 11 січня відбулися попередні слухання з видачі засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа Швеції, де його підозрюють у зґвалтуванні.

Джуліан Ассанж прибув до суду приблизно за годину до початку слухань, позував для фотографів, але жодних заяв робити не став.

Попередні слухання тривали лише 10 хвилин. Підсудний підтвердив своє ім'я, вік і адресу проживання.

Основні слухання щодо екстрадиції Ассанжа призначені на 7 та 8 лютого.

Умови перебування Ассанжа на волі залишилися незмінними: його паспорт вилучено, він повинен щодня відмічатися в поліції, проживати за певною адресою, не відлучатися звідти без дозволу і носити електронний браслет.

39-річний австралієць заперечує звинувачення у сексуальних посяганнях на двох шведських жінок і вважає, що його переслідують за політичними мотивами.

Ассанж був заарештований в Лондоні 7 грудня за запитом Швеції і провів в Уондсуортській в'язниці дев'ять днів, а 16 грудня був звільнений під заставу у 240 тисяч фунтів стерлінгів. З того часу він проживає в заміській садибі свого друга, журналіста Вона Сміта, на схід від Лондона.

Крім обвинувачень у злочинах сексуального характеру у Швеції, в США австралійцю загрожують обвинувачення у шпигунстві. Це обумовлено публікацією на WikiLeaks сотень тисяч секретних документів, зокрема конфіденційного листування американських дипломатів.

У вихідні стало відомо, що міністерство юстиції США зажадало у соціальної мережі Twitter всю наявну інформацію на декількох зареєстрованих в ній активістів WikiLeaks, в тому числі Ассанжа. Передбачається, це пов'язано з підготовкою звинувачень на адресу засновника скандального ресурсу.

Тим часом проблеми, які виникли у Ассанжа, можуть призвести до закриття WikiLeaks. Рахунки сайту заблоковані, і щотижня він втрачає до 500 тисяч євро.

Читайте також:

США вимагають від Twitter приватне листування Ассанжа

Ассанж вважає, що у американській в'язниці його вб'ють

Оприлюднено скандальні любовні листи засновника WikiLeaks

США вимагають від Twitter приватне листування Ассанжа

ВідеоЗасновник WikiLeaks постав перед судом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: