Суд викрив молдавського президента у порушенні семи статей конституції

У Молдові суд визнав незаконним президентський указ про День радянської окупації і констатував, що глава республіки порушив сім статей основного закону.

Конституційний суд Молдови, який визнав незаконним президентський указ про День радянської окупації, констатував, що глава республіки Міхай Гімпу порушив сім статей основного закону. Про це йдеться в постанові КС, яка була офіційно опублікована 23 липня.

Оцінку президентському указу, нагадаємо, суд дав 12 липня. Документ був визнаний неконституційним.

В остаточній позиції суду, викладеної в постанові, наголошується, що тимчасовий президент країни порушив, зокрема, 66 статтю конституції. Вона свідчить, що основні напрями зовнішньої політики в Молдові здійснює парламент. Суд тут має на увазі одне з положень указу Гімпу, який, заснувавши День радянської окупації, в тому ж документі зажадав виведення російських військ з невизнаної республіки Придністров'я.

"Конституційні норми не наділяють президента республіки Молдова, держави з парламентським режимом, повноваженнями приймати юридичні акти в областях зовнішньої політики", - констатував суд.

Гімпу також, як випливає з постанови, порушив 88 статтю конституції, в якій перераховуються президентські повноваження. На думку КС, видання указу про введення пам'ятної дати не входило до компетенції глави держави.

Які ще статті, з точки зору Конституційного суду, порушив тимчасовий президент Молдови, не уточнюється.

Указ Міхая Гімпу (який, будучи спікером парламенту, тимчасово виконує обов'язки президента) був виданий у червні. День радянської окупації був призначений на 28 червня (річницю входження до Бессарабії радянських військ і, відповідно, її переходу зі складу Румунії до складу СРСР). Проти такого рішення виступили комуністи, які знаходяться в опозиції. Крім того, в деяких регіонах місцеві органи влади визнавати президентський указ відмовилися. Соратники Гімпу по правлячій коаліції не підтримали його рішення, але заявили при цьому, що вплинути на нього не можуть.

Читайте також:

Молдавські комуністи оголосили бойкот всенародному референдуму

Молдова звинуватила Росію у своїй бідності

Молдавський суд скасував День радянської окупації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: