Суд виправдав обвинувачених у першому підриві "Невського експреса"

Саламбека Дзахкієва і Макшаріпа Хідрієва виправдали у справі підриву потяга, але засудили за незаконний обіг вибухівки.

Новгородський обласний суд виправдав обвинувачених у першому підриві потяга "Невський експрес" Саламбека Дзахкієва і Макшаріпа Хідрієва.

Втім, Дзахкієв і Хідріев виправдані не повністю. Визнавши підсудних невинними у теракті, суддя визнав доведеним, що обвинувачені займалися незаконним обігом вибухівки. За цей злочин Дзахкієва засудили до 10, а Хідрієва до чотирьох років позбавлення волі. Позови про відшкодування шкоди суддя відхилив, оскільки збиток був нанесений в результаті вибуху поїзда, до якого підсудні виявилися непричетними.

Прокуратура вимагала посадити Дзахкієва і Хідрієва на 13 і 11 років. У той же час Хідрієв у своєму останньому слові заявив, що "не просить, а вимагає" виправдання, а Дзахкієв закликав суддю довести, що він гідний звертання "ваша честь".

Потяг "Невський експрес", що виходив із Санкт-Петербурга до Москви, був підірваний на території Новгородської області 13 серпня 2007 року. Ніхто не загинув, постраждали 60 чоловік, госпіталізація знадобилася 30-тьом з них.

Вихідців з Інгушетії Дзахкієва і Хідрієва затримали за підозрою в теракті восени 2007 року. Слідчі припустили, що вони допомагали підривати поїзд головному виконавцеві злочину – колишньому російському військовослужбовцеві Павлу Косолапову, який перейшов на бік бойовиків. Замовником теракту слідчі визнали лідера бойовиків Доку Умарова.

Місцезнаходження Косолапова і Умарова залишається невідомим.

У ході слідства Хідрієв дав свідчення, але незабаром відмовився від них, заявивши, що визнання було дано під тиском.

У листопаді 2009 року "Невський експрес" знову підірвали. Цього разу в результаті теракту загинули 26 людей, десятки людей отримали поранення. У справі про новий теракт був допитаний брат Макшаріпа Хідрієва Амірхан. Однак про будь-які серйозні зрушення у розслідуванні даного злочину поки не повідомлялося.

Читайте також:

Відповідальність за підрив "Невського експреса" взяли на себе націоналісти

Аварію "Невського експреса" розслідують як теракт

Справу про підрив "Невського експресу" розкрито

ВідеоПідрив "Невського експреса"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: