Суд визнав ЦРУ винним у наданні неправдивої інформації

ЦРУ свідомо подавало помилкову інформацію, щоб захистити свого співробітника від правосуддя.

Федеральний суддя США Ройс Ламберт 20 липня визнав Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) винним в наданні помилкової інформації з метою захистити свого співробітника від правосуддя.

Йдеться про судовий розгляд, початий в 1993 році. Тоді колишній співробітник Управління по боротьбі з наркотиками США Річард Хорн звинуватив Артура Брауна, який на той час очолював резидентуру ЦРУ в Бірмі, в організації незаконного прослуховування його будинку в столиці цієї держави Рангуне.

У 2000 році директор ЦРУ Джордж Тенет подав клопотання, в якому попросив суддю закрити справу проти Брауна. Це прохання він мотивував тим, що Браун був таємним агентом, і його ім'я не потрібно розголошувати.

У 2004 році суддя Ламберт задовольнив клопотання Тенета, проте в 2008 році з'ясувалося, що Браун не є таємним агентом з 2002 року. Взявши до уваги, що керівництво ЦРУ до 2004 року стверджувало про таємний статус Брауна, суддя відновив справу проти нього.

Відповідно до рішення Ламберта від 20 липня, ряд високопоставлених нинішніх і колишніх співробітників ЦРУ, у тому числі і Джордж Тенет, повинні надати пояснення у зв'язку з дачею ними помилкових свідчень. Інакше їм всім загрожують санкції, суть яких суддя не пояснив.

Крім того, Ламберт висловив різку незадоволеність свідченнями діючого директора ЦРУ Леона Панетті, який, за його словами, давав суперечливі відомості про те, які з деталей справи можуть бути оприлюднені.

Дана справа може погіршити імідж ЦРУ, вже підірваний рядом скандалів. Зокрема, йдеться про звинувачення з боку спікера Палати общин Конгресу США Ненсі Пілозі, за словами якої, ЦРУ ввело її в оману з приводу законності жорстких методів допиту підозрюваних в тероризмі.

Крім того, недавно з'ясувалося, що управління прийняло секретну програму знищення терористів, не повідомивши про це Конгрес США. У зв'язку з цим в комітеті нижньої палати Конгресу у справах розвідки було ухвалене рішення ініціювати відповідне розслідування.

Читайте також:

Дік Чейні приховував від Конгресу США антитерористичні плани ЦРУ

Директор ЦРУ зізнався, що вісім років обдурював Конгрес

Резидент ЦРУ, звинувачений у зґвалтуванні, здався ФБР

Кондоліза Райс особисто віддавала накази про застосування тортур

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: