Суд вважає, що Ходорковський затягує справу

Ходорковському дозволили продовжити ознайомлення з матеріалами другої справи, порушеної проти нього, до 2 лютого наступного року.

Проте його адвокати повинні завершити вивчення документів вже до 15 грудня, вирішив Інгодинський районний суд Чити. Тим самим суд частково задовольнив клопотання слідчих, які вимагали скоротити термін вивчення томів матеріалів кримінальної справи як для адвокатів, так і для самого звинуваченого екс-глави ЮКОСа.

Слідство намагалося довести, що він навмисно затягує процес ознайомлення з документами.

"Ходорковський стверджує, що йому не зрозуміло пред'явлене звинувачення, що він не згоден з результатами експертиз, що до справи не прикладені необхідні документи. Незгода із слідством може продовжуватися нескінченно", - заявив прокурор.

На його думку, 20 місяців - достатній термін для ознайомлення із справою. Проте адвокати наполягають на тому, що звинувачення в новій редакції Ходорковському було пред'явлене лише в липні цього року, тому з цього часу і потрібно вести відлік часу.

"Ми були вимушені знайомитися з матеріалами справи заново. Тобто, на ознайомлення пішли не два роки, як стверджує прокуратура, а 4,5 місяця. Цього терміну явно недостатньо. При цьому якщо у нас, адвокатів, є можливість знайомитися з матеріалами справи коли завгодно, то у Ходорковського цей термін обмежений п'ятьма годинами в день в прокуратурі, і 3-3,5 годинами в стінах СІЗО", - повідомив суду адвокат Ходорковського Семен Розенберг.

У справі 168 томів. Як заявив суддя, Ходорковський вивчив 158 томів повністю і дев'ять частково.

Ходорковський у свою чергу заявляє, що до справи не залучені важливі документи. Крім того, за його словами, в ній містяться "неконкретні факти і суперечливі звинувачення".

"У справі про привласнення мені відмовляють в залученні документів про баланс підприємства. Адже це єдині документи, де враховується все майно підприємства", - пояснив він.

Суд ухвалив для адвокатів обмежити термін ознайомлення з матеріалами справи до 15 грудня 2008 року; Ходорковський може ознайомитися з матеріалами до 2 лютого наступного року.

Аналогічне клопотання слідства і щодо партнера по бізнесу Ходорковського екс-глави групи МЕНАТЕП Платона Лебедєва розглядатиметься в середу.

Ходорковський і Лебедєв відбувають восьмирічний термін по звинуваченню в несплаті податків і шахрайстві за вироком суду від 2005 року. У грудні 2006 року їх етапували в читинський слідчий ізолятор у зв'язку з розслідуванням нової справи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: