Суд Єгипту наказав знищити згадки про Мубарака по всій країні

У Єгипті активізується "демубараканізація" - знищують усі згадки про колишнього президента та його родину.

Єгипетський суд видав указ, за яким портрети і пам'ятники екс-президента Хосні Мубарака і членів його сім'ї мають бути знищені по всій країні, а їхні імена стерті з будинків всіх державних установ.

Адвокат Самір Сабрі, який подав не один позов проти Мубарака, стверджує, що згадки про екс-президента на будівлях і вулицях уособлюють собою корупцію і тиранію.

"Чому його ім'я продовжує висіти на кожному кроці? Таке може бути тільки в тому випадку, коли ви хочете показати свою повагу правителю. Але за сьогоднішніх обставин - це просто провокація", - сказав Сабрі.

У постанові судді Мухаммада Хассана Омара йдеться, що присутність прізвища "Мубарак" завдає "величезних страждань" родинам тих, хто загинув у заворушеннях.

Будуть перейменовані вулиці, площі, школи, асоціації, бібліотеки та інші культурні установи. Очікується, що знімки Мубарака, які більше трьох десятиліть були звичною деталлю інтер'єру, майже як зображення Мао Цзедуна в Китаї минулого століття, назавжди відійдуть в історію.

Мубарака і його синів підозрюють у корупції та загибелі мирних мешканців під час придушення антиурядових демонстрацій.

Зараз Мубарак перебуває під арештом, але через погіршення стану здоров'я його перевезли до Міжнародного госпіталю Шарм-ель-Шейха. Його синів посадили у в'язницю Тора поблизу Каїра.

Мубараку, який пішов у відставку після масових акцій протесту, може загрожувати смертний вирок, якщо суд доведе, що екс-президент умисно віддавав наказ про знищення демонстрантів. Утім, поки що Мубараку офіційно обвинувачення не висунуті. Деякі аналітики вважають, що він помре раніше, ніж сяде у в'язницю.

Читайте також:

Мубараку загрожує смертна кара

Хосні Мубарак розповів, як хотів одразу піти, але йому не дали

Екс-президент Єгипту і його сини постануть перед судом

Мубарак виявився хворим на рак

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: