Суд зобов’язав екстрадувати Младіча в Гаагу

Сербський суд відхилив апеляцію Младіча і тепер він остаточно буде екстрадований у Гаагу.

Суд у Сербії відхилив апеляцію колишнього генерала Сербської Республіки Ратко Младіча на рішення про його видачу Міжнародному трибуналу по колишній Югославії.

Екстрадиція Младіча до Гааги, де його звинувачують у геноциді і військових злочинах, відбудеться найближчим часом, зазначив заступник прокурора Сербії з військових злочинів Бруно Векаріч.

Ратко Младіч був заарештований на території Сербії 26 травня. Від Гаазького трибуналу він переховувався з 1996 року, проте користувався заступництвом режиму Слободана Мілошевича. Після скинення Мілошевича Младіч зник. На момент арешту він користувався ім'ям Мілорад Комадіч.

27 травня суд Белграда за військовими злочинами прийняв рішення про екстрадицію Младіча. Через два дні колишній генерал подав апеляцію. З моменту арешту Младіч залишається під вартою.

31 травня йому дозволили побувати на могилі своєї дочки, яка покінчила життя самогубством у 1994 році.

Напередодні син Ратко Младича заявив журналістам, що його батько вважає себе непричетним до геноциду мусульманського населення у Сребрениці в 1995 році.

Як відомо, Младіча звинувачують у військових злочинах під час війни у Боснії і Герцеговині 1992-1995 років. Його вважають відповідальним за загибель приблизно 7,5 тисяч мусульман у Сребрениці.

Різанина в Сребрениці вважається наймасштабнішим військовим злочином на території Європи з часів Другої світової війни. За даними Меморіального центру, в результаті розправ загинуло не менше 8372 осіб. За допомогою аналізів ДНК вдалося ідентифікувати 6481 жертву.

Облога Сребреніци почалася після того, як у 1992 році БіГ оголосила про вихід зі складу СФРЮ. Точне число жертв конфлікту офіційно не встановлено. За оцінками незалежних експертів, в БіГ загинули близько 100 тисяч осіб, в основному - боснійські мусульмани.

Міжнародний трибунал для колишньої Югославії (МТКЮ) у Гаазі вважає головними особами, відповідальними за масові розправи над мусульманами, лідера боснійських сербів Радована Караджича і Ратко Младича. Перший зараз ознайомлюється з матеріалами своєї справи в Гаазі.

Читайте також:

Младіч може не дожити до початку суду в Гаазі

Младіч заперечує причетність до різанини у Сребрениці

Младіч попросив в камеру книги російських письменників і полуницю

Головним доказом проти Младіча стануть його щоденники

ВідеоСуд зобов’язав екстрадувати Младіча в Гаагу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: