Суд зобов’язав Нємцова виплатити Лужкову мільйон рублів

Московський суд частково схвалив позов мера Лужкова до політика Бориса Нємцова, котрий дав інтерв’ю "Коммерсанту". Їх зобов’язали виплатити мільйон рублів.

Замоскворецький суд Москви стягнув мільйон рублів з видавничого дому "Коммерсант" і політика Бориса Нємцова, задовольнивши позов мера російської столиці Юрія Лужкова про захист гідності та ділової репутації.

Крім того, згідно з рішенням суду, Нємцов і газета зобов'язані будуть спростувати недостовірну інформацію, опубліковану в інтерв'ю політика і поширену в брошурі "Лужков. Підсумки".

У позовній заяві, поданій на початку жовтня, територіальні претензії достовірність відомостей, що містяться в шести фразах з написаній і виданій Нємцовим брошури "Лужков. Підсумки".

У ній автор звинувачує столичного градоначальника в погіршенні життя в Москві за період його перебування на посаді мера. Доповідь була надрукована великим накладом і розповсюджувалася біля станцій столичного метро.

Сьома фраза, спростувати яку і компенсувати збитки від якої вимагав Лужков, була опублікована в "Коммерсанті" у вересневому інтерв'ю Нємцова.

Як компенсацію мер Москви вимагав по 5 мільйонів рублів від видавничого дому та політика, а також просив суд зобов'язати спростувати недостовірні відомості.

Суддя Замоскворецького суду виголосила лише резолютивну частину рішення, тому його мотиви невідомі.

Суд зобов'язав Нємцова спростувати не відповідають дійсності і ганьблять честь і гідність мера і уряду Москви відомості в газеті "Книжное обозрение" протягом 21 дня після виходу повної версії рішення.

Крім того, в найближчому номері "Коммерсанта" у формі повідомлення про рішення суду повинно бути також розміщено спростування заяви, що зачіпає Лужкова, яке Нємцов зробив у своєму інтерв'ю газеті.

Таким чином, суд відмовив у більшій частині позову столичного градоначальника і міської адміністрації, попросивши спростувати тільки одну фразу з брошури і одну фразу з інтерв'ю.

Представники відповідачів за позовом заявили про намір оскаржити вердикт. Нємцов назвав його "позорищем".

При цьому політик зазначив, що цим рішенням Замоскворецький суд фактично визнав достовірність інших фраз - у тому числі про соціальну нерівність жителів російської столиці, вирубки дерев у Царицинському парку, зростання тарифів ЖКГ.

Нємцов також додав, що для нього призначені судом 500 тисяч рублів є "грошима досить пристойними". "Буду думати тепер, як їх зібрати", - повідомив він.

Керівник юридичної служби ВБ "Коммерсант" Георгій Іванов заявив, що видання буде оскаржувати це рішення суду, однак "ілюзій з цього приводу не зазнає".

"Ми, звичайно, будемо оскаржувати це рішення, але ми впевнені, що врешті-решт будемо давати спростування в газеті", - сказав він.

Читайте також:

Лужков подав до суду на Жириновського

Міліція затримала Нємцова під час спроби звільнити Лімонова

Лужков з дружиною подали до суду на Нємцова

Машину Нємцова "замінували" мобільним телефоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: