Суд звинуватив голландського есесівця ще в семи вбивствах

Раніше Бьоре звинувачували лише у вбивстві в 1944 році трьох мирних жителів Нідерландів.

Голландця Гайнріха Бьоре, ймовірного нацистського злочинця, звинуватили у вбивстві ще сімох людей. Раніше Бьоре звинувачували лише у вбивстві в 1944 році трьох мирних жителів Нідерландів, проте 4 лютого на суді обвинувачення заявило, що гауптшарфюрер допоміжних сил СС вистежив і видав нацистам групу патріотів, які допомагали людям бігти з окупованої нацистами Голландії від переслідувань нацистів.

Бьоре і ще два есесівці прикинулися жертвами переслідувань і попросили притулку. Їм допомогли два місцеві фермери. У результаті есесівці вистежили загін Опору і повідомили своєму командуванню всю інформацію, що стала їм відомою. За це їм виплатили по 75 гульденів преміальних, зараз це близько 559 доларів, повідомляє Free Internet Press.

У результаті в травні 1944 року була проведена облава і схопили 35 людей. Семеро з них загинули від "нелюдського поводження після арешту" або в концтаборах. Обвинувачі вважають, що Бьоре безпосередньо причетний до їх смерті. Крім того, подробиці справи показують, що Бьоре проявив ініціативу, переслідуючи діячів Опору. Таким чином, виправдання, що він лише виконував наказ, виглядають непереконливими.

Суд проходить на батьківщині Бьоре, в німецькому місті Аахен, розташованому у федеральній землі Північний Рейн - Вестфалія. Підсудному зараз 88 років.

Бьоре, син голландця і німкені, вступив у допоміжні сили СС у 18 років. У 2007 році він зізнавався, що служив з фанатизмом. У 1940 році він вступив до армії і два роки провів на Східному фронті. У 1942 році він повернувся до Нідерландів і був включений до складу невеликого підрозділу, що складався з 15 осіб і називався Feldmeijer. Завданням цієї групи було придушення будь-яких ознак опору окупації в Нідерландах шляхом вбивства громадян, запідозрених у антинімецьких настроях.

Ще в 1949 році голландський суд заочно засудив Бьоре до смертної кари, згодом змінив вирок на довічне ув'язнення, але він втік до Німеччини. Німецькі власті відмовилися видати його, вважаючи вирок незаконним. Усі минулі роки він мешкав у містечку Ешвайлер, і лише в минулому році німецьке правосуддя проявило інтерес до есесівця - прокуратура Дортмунда звинуватила його у вбивстві. Однак, зізнався прокурор Андреас Брендель, Бьоре не отримає тюремного ув'язнення - він для цього занадто старий.

Читайте також:

У Німеччині судять колишнього есесівця

Колишнього офіцера вермахту засудили до довічного ув'язнення за масові вбивства

Нацистський лікар створив у Бразилії "місто близнюків"

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: